Emek Partisi'nden Başkan Adaylarına Eleştiri: "İşçilerin Sendikal Durumu Sorulmuyor"

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Yasin Uzun, belediye başkanı adaylarının fabrikaları ziyaret ettiğinde işçilere hazır olup olmadıklarını sorduklarını ancak "Sendikalı mısınız?" diye sormadıklarını dile getirdi.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Yasin Uzun, belediye başkanı adaylarının fabrikaları gezdiklerinde işçileri hazır ol durumunda kendilerini dinlettiklerini ancak “Sendikalı mısınız?” diye sormadıklarını söyledi.

Seçim sürecinde adayların vaatlerle dolu sözler verdiklerine dikkat çeken Uzun, "Her aday yapılabilir ya da yapılamaz sözlerini rahatlıkla dile getiriyor. Ancak dikkat çeken nokta, adayların fabrika ziyaretleri. İşçilerden destek talep ediyorlar, bu doğal bir süreç. Ancak dikkat çekici olan, işyerlerindeki sorunları sormamaları ve en önemlisi işçilere 'Sendikalı mısınız?' diye sormamaları. Bu soruyu sormamalarının sebebi, adayların işçilerin sendikal haklarına ve mücadelelerine karşı olmalarından mıdır?" şeklinde konuştu.

“Seçilenler Halkın Sesi Olmalı”

Uzun, belediyelerin rant kapısı olmaması gerektiğini vurgulayarak, "İşçi ve emekçilerin haklarını göz ardı eden, doğaya ve yaşama saygı duymayan, kâr ve rant odaklı politikalar izleyen adaylara değil, halkın her seviyede aktif olarak katıldığı, yaşam alanlarının planlanmasında söz sahibi olduğu yerel yönetimlere ihtiyaç var. Halkın katılımı önemlidir çünkü seçilenler halkın sesi olmalı, yöneticiler değil. Kentin geleceğini belirlemek yalnızca belediye meclislerinin görevi olmamalıdır. Kentteki tüm seçilmiş temsilciler karar sürecine katılmalıdır." açıklamasında bulundu.

24 Mar 2024 - 13:20 Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak