LÖSEV Aileleri Sordu: Neden Ruhsat Verilmiyor?

LÖSEV aileleri, Altınordu İlçesi Atatürk Anıtı önünde basın açıklaması yaparak “LÖSEV'in 400 yataklı LÖSANTE Hastanesi'ne neden 7 yıldır tam ruhsat verilmiyor?” diye sordular.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

Ordulu LÖSEV aileleri ve LÖSEV Ordu Şubesi üyeleri, Ordu Altınordu İlçesinde Atatürk Anıtı önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamada LÖSEV'in 400 yataklı LÖSANTE Hastanesi'ne 7 yıldır tam ruhsat verilmemesi sorularak tam ruhsat verilmesi istendi. Ayrıca açılan pankartlar da dikkat çekti.

LÖSEV aileleri adına konuşan Lösemili çocuk annesi LÖSEV Ordu gönüllüsü Derya Kuş, şu açıklamalarda bulundu;

“Halkın bağışlarıyla varlığını sürdüren, 7 milyon gönüllüsüyle Türkiye'deki en güvenilir sivil toplum kuruluşu olan LÖSEV'e istismarcı yakıştırması yapmak hangi vicdana sığar? Bu sadece lösemi ve kanser tedavisi gören evlatlarımızın anne ve babaları olarak bizleri değil, LÖSEV'e inanan ve güvenen binlerce gönüllü ve bağışçısını da üzmüştür.

Sağlık Bakanlığı'nın mevzuatında da açıkça belirtildiği üzere Lösemi ve Kanser multidisipliner hastalıklardır. Yani her branştan, her daldan uzman doktorun ortak tedavisi şarttır.

Ruhsatımızı Alana Kadar Sormaya Devam Edeceğiz!

Sağlık Bakanı İstanbul ve Ankara'da kendine ait tüm özel hastanelerine ruhsat almıştır. Özel hastaneler açıp dev gibi inşaatlara başlamıştır. Ama LÖSANTE'ye yatak yok! LÖSANTE'ye doktor kadrosu yok! Kendi özel hastanelerine binlerce yatak ve doktor kadrosunu nereden bulduğunu merak ediyoruz!

Mucizeler yaratarak, tek kuruş almadan %94 tedavi başarısına ulaşmış ve Lösemi ve Kanser tedavisi gören çocuk hastalarına her şey dahil tamamen parasız hizmet sunan, hayat veren ve bütün dünya tarafından taktir edilen LÖSEV'e ve LÖSEV'in 400 yataklı LÖSANTE Hastanesi'ne neden 7 yıldır tam ruhsat verilmiyor?

Sağlık Bakanı sadece kendi hastanelerini değil herkesi eşit düşünmelidir. LÖSEV Aileleri olarak bugüne kadar sabırla bekledik. Bizim yüreğimiz yanıyor, çocuklarımız ölüyor! Bu çocuklar sizin de çocuğunuz olabilirdi. Türk Halkının bağışları ile tuğla tuğla inşa edilen LÖSANTE Hastanemize artık engel OLMAYIN. Tüm çocuklarımız İyileşsin, çocuklarımız lösemi ve kanserden ölmesin.

LÖSANTE bizimdir, hepimizin hastanesidir, LÖSANTE'mize tam ruhsat verilene kadar sahip çıkacağız, susmayacağız ve pes etmeyeceğiz.”

23 Mar 2024 - 13:45 Ordu/ Ordu- Sağlık

Mahreç  Soner Özdemir