Naci Görür'den Korkutan Deprem Uyarısı! ‘Her An 7 ve Üzeri Olabilir'

Balıkesir’de art arda meydana gelen deprem sonrası açıklama yapan yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medyasından bir açıklama yaparak depremlerin belirli periyotlarla olabileceğini duyurdu.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

Prof. Dr. Naci Görür, Balıkesir'in geçmişte yaşadığı 7 şiddetindeki depremi hatırlattı ve önemli bir uyarıda bulundu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından açıklanan bilgilere göre, dün akşam Balıkesir'de 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Bu depremin ardından bugün sabah 05:08'de Dursunbey ilçesinde, yerin 4.9 kilometre derinliğinde 3.0 büyüklüğünde bir başka sarsıntı daha yaşandı.

Sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Naci Görür, Balıkesir'deki deprem aktivitelerinin tarih boyunca belirli periyotlarla tekrar ettiğini vurguladı.

Prof. Dr. Naci Görür yaptığı paylaşımında "Adaören-Dursunbey/Balıkesir'de deprem oldu. Bu deprem, Balıkesir Fay Zonunun doğu kısmında gerçekleşti. Dursunbey bölgesinde 20. yüzyılda 1924, 1952 ve 1979 yıllarında belli büyüklüklerde depremler yaşanmıştır. Ayrıca, 1898 yılında Balıkesir'de 7.0 büyüklüğünde büyük bir deprem meydana gelmiştir. Sevgiyle" açıklamalarında bulundu.

23 Mar 2024 - 12:44 - Gündem

Mahreç  Soner Özdemir