Fatsa'ya Muhteşem Sahil Düzenlemesi Geliyor!

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, heyecan verici bir haberi hemşehrileriyle paylaştı.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, heyecan verici bir haberi hemşehrileriyle paylaştı. Ordu Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilecek Fatsa Sahil Düzenlemesi projesi ile Karadeniz'in incisi Fatsa yepyeni bir görünüme kavuşacak.

Yaklaşık 60 dönümlük alanda gerçekleştirilecek proje kapsamında Fatsa'nın sahil bandı, yeşil ve mavinin her tonunu barındıran bir sosyal yaşam merkezine dönüştürülecek. Mevcut bitki dokusunun korunacağı projede, hemşehrilerin gurur duyacağı bir sahil bandı oluşturulması hedefleniyor.

Projenin detayları ise şöyle:

  • 1250 metrelik kıyı yürüyüş yolu
  • 150 araçlık otopark
  • 1000 metrekarelik ahşap platform seyir balkonu
  • 3800 metrekarelik festival ve tören alanı
  • Bisiklet yolu ve akıllı bisiklet parkı
  • Süs havuzları ve su oyunları alanı

Kent anıtı

Yedi adet yöresel mimariyle tasarlanmış kafe, çay bahçesi ve restoran

Fatsa'yı bambaşka bir güzelliğe kavuşturacak bu projeden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler'e şükranlarını sunan Başkan Kibar, "Bu büyük hizmeti Fatsa'mıza kazandıracak olan Sayın Güler'e şahsım ve tüm Fatsalı hemşehrilerim adına şükran ve minnetlerimi sunuyorum" dedi.

Fatsa Sahil Düzenlemesi projesinin tamamlanmasıyla birlikte Fatsa'nın turizm potansiyelinin de artacağı ve hemşehrilere daha modern ve keyifli bir yaşam alanı sunulacağı öngörülüyor.

23 Mar 2024 - 10:41 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Salih Can Ongun