Balık Çeşidi Git Gide Azalıyor!

Ordu'da av sezonunun sonuna yaklaşılırken, balık çeşitlerinde gözle görülür bir azalma meydana geldi.

Burak  Yıldız
Burak Yıldız Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Orduluların vazgeçilmezi hamsi göçünü tamamlayıp, Karadeniz’den ayrılırken, tezgahlar ise mezgit, istavrit ve havuz balıklarına kaldı.

Ordu’da av sezonunun sonuna az kaldı. Son yaklaştıkça balık çeşidinde de azalmalar oldu. Stoklardaki balıklar da tükenince bazı tezgahlarda balık çeşitleri azaldı, fiyatlar ise arttı. Son yılların en bereketli balık sezonlarından birinin yaşandığı Ordu’da da tezgahlarda kültür balıkları yer alırken, az da olsa istavrit, barbun ve mezgit satılıyor.

Balık Çeşidi Git Gide Azalıyor!

"Barbun Tezgahta Bol Bol Olacak"

Balıkçı esnafı Cemil Türkmen, sezonun mevcut balıklarla tamamlanacağını belirterek, “Bu yıl palamut olmadı. Hamsi bol oldu Şubat ayıyla birlikte göç etti. Artık av sezonunun sonuna yaklaşılıyor. Artık istavrit, barbun ve mezgit olur. Şu an barbun az çıkıyor. Daha fazla çıkmasını bekliyoruz. Bundan sonra bollaşabilir. Onun dışında havuz balıkları yine tezgahımızdaki yerini aldı.” dedi.

Balık fiyatlarından da bahseden Türkmen, Somon 200, levrek ve çupra 250, alabalık 130, mezgit ve istavrit 100 lira, barbun 250 lira.

Ordu Hayat/Tevfik Kul 

23 Mar 2024 - 13:30 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Tevfik Kul