Pirazizli Kardeşlerden Filistin’e Destek

Filistin’deki İsrail zulmüne karşı farkındalık oluşturmak için Pirazizli iki kardeş, bisikletle Filistin sınırına doğru yola çıktılar.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

Pirazizli 45 yaşındaki inşaat ustası Kaan (Atilla) Aydemir ve 41 yaşındaki kardeşi Yıldırım Aydemir, İsrail tarafından Filistin'de gerçekleştirilen zulüm ve insanlık dramına tepki göstermek için bisikletleriyle yola çıktılar. 11 Mart Pazartesi günü Giresun'dan yola çıkan ve11 gündür yolda olan kardeşler Eğribel, Gembeli, Dokuz Dolambaç geçitlerini de aşarak Malatya Yeşilyurt’a ulaştılar.

Zorluklara Rağmen Devam Ediyoruz

Gündüz pedallayıp gece çadırda konakladıklarını belirten Aydemir kardeşler, “Zorluklara rağmen yolumuza devam ediyoruz. Yaşadığımız zorluklar Filistin de, Gazze de yaşanan zorlukları ve  yoklukları bir nebze hissetmemizi sağladığı için yolculuğumuz daha da anlam kazanıyor. Filistin de yaşanan katliamlara ve işlenen insanlık suçuna karşı bizimde tepkimiz bu şekilde oldu. Herkes elinden geldiğince bu zulme sessiz kalmamalı. İki gün sonra Hatay’a varmayı planlıyoruz. Hatay Yayladağ sınır kapısına kadar gidip bir basın açıklamasıyla yolculuğumuzu tamamlamayı planlıyoruz. Allah başta Filistinli kardeşlerimiz olmak üzere tüm Müslümanları korusun. Zulme uğrayan tüm mazlumları kurtuluşa erdirsin İnşallah” dediler.

 

22 Mar 2024 - 20:30 Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir