Enver Yılmaz, Hilmi Güler’in ‘Uçuk Kaçık’ Projelerini Eleştirdi!

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kurucu Başkanı ve İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, Altaş TV’de katıldığı ‘Seçim 24’ programında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in projelerini yazdırdığı kitapçığı kamuoyu ile paylaştı.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kurucu Başkanı ve İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Enver Yılmaz, Altaş TV'de katıldığı 'Seçim 24' programında, mevcut Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler'in projelerini sert bir dille eleştirdi.

Enver Yılmaz, kamuoyuyla paylaştığı bilgilere dayanarak Hilmi Güler'in projelerini "uçuk kaçık" olarak nitelendirdi.

Enver Yılmaz, Altınordu ilçesinde yapılan projeleri eleştirerek, Saraycık Mahallesi'ne bir adet bank, Akyazı Mahallesi'ne bir adet oturma grubu ve Saracık Mahallesi'ne gönderilen bir torba çimento gibi projelerin kamuoyuna sunulduğunu belirterek, “Dikkat ederseniz benim projelerim uçuk kaçık projeler değil. Müsaade ederseniz geçen hafta açıklamıştım elimde Hilmi Güler'in Altınordu ilçemize yönelik bastırdığı kitapçık. Bunların proje diye açıkladıklarını ben kamuoyuyla paylaşmıştım. Müsaade ederseniz bir tanesini paylaşayım daha sonra diğer ilçeleri de paylaşacağım. Bunlar sadece ekran belediyeciliği yapıyor. Bunlar sadece sosyal medya belediyecisi. Bunların yapmış olduğu projelerin hiçbirisinin ne hayatta karşılığı var ne de gerçek hayatta karşılığı var. Bunlar hayal dünyasında yaşıyorlar. Altınordu ilçesinde 36. proje olarak yaptıkları projeyi okuyorum kamuoyuna. Saraycık Mahallesi’ne dağıttıkları bir adet bank, devam ediyorum Akyazı Mahallesi'ne gönderdikleri bir adet bank, yani oturma grubu. En faciası, en komedisi bu Saracık Mahallesi’nde gönderdikleri bir torba çimento. Bir torba çimentoyu bunlar seçim yatırımı, projelerin tanıtımı amaçlı kamuoyuna yaptıklarını söylüyorlar. Sayın Belediye Başkanı Hilmi Güler'in açıkladığı bir proje. Taşbaşı mahallesine bir adet sac tabaka çatıların üzerinde örtülüyor. Bir adet sac tabaka 702 bin lira. Şu kitapçığın basımı muhtemelen 15 milyon liradır. Bir torba çimentoyu, bir adet bankı proje olarak kamuoyunun karşısına geçip de anlatanlarla bizim projelerimizin yarıştırılması mümkün bile değil” şeklinde konuştu.

Perşembe İlçesi’ne İzmaritlik!

Enver Yılmaz, Aybastı ilçesindeki projeleri de eleştirerek, Perşembe Yaylası'na bir adet izmaritlik, Esenli Mahallesi'ne gönderilen bir plastik çöp kovası, Toygar Mahallesi'ne bir adet tahterevalli gibi projelerin bulunduğunu söyleyerek, “Geliyorum Aybastı’ya, mevcut belediye başkanı Hilmi Güler'in Aybastı kitapçığı. Kitapçı kaç sayfa, kaç proje açıklamış Aybastı'da? Hemen bakıyorum hızlı bir şekilde. Aybastı'ya 394 adet proje açıklamış. 393. projelerini okuyorum. Aybastı duysun bizi. Aybastı'da konuşan arkadaşlarımız duysun. Hilmi Güler adına tetikçilik yapanlar duysun. Aybastı’da Hilmi Güler'in yaptığı hizmetlerden bir tanesi Perşembe Yaylasına bir adet izmaritlik, sigara izmaritlikini proje olarak sunmuşlar. Yine 392. Proje Esenli Mahallesi'ne gönderdikleri bir plastik adet çöp kovası. Toygar Mahallesi'ne gönderdikleri bir adet tahterevalli. Esenli Mahallesi'ne gönderdikleri iki adet saksı. Esenli Mahallesi'ne gönderdikleri bir adet piknik masası. Piknik masasıyla sayfayı doldurmuşlar, komediye bakar mısınız? Yine Esenli Mahallesi'nin ne özelliği varsa bu mahallenin, bir adet kereste yine komik bir projesinden bahsedeyim. Ortaköy Mahallesi'ne gönderdikleri bir top dikenli tel. Projeye bakar mısınız? Hilmi Güler'in projeleri. Sosyal medya marifetiyle kendisini kamuoyuna son iki ayda anlatmaya çalışan Hilmi Güler'in projeleri. Sarıyer Mahallesi'ne gönderdikleri iki adet kazık beton projeye bakar mısınız? Esenli Mahallesi'ne bir kova boya, Zafer-i Milliye Mahallesi'ne gönderdikleri bir adet bank” diye konuştu.

Ünye’ye Çimento Torbası

Enver Yılmaz, Ünye'deki projeleri eleştiren Yılmaz, Sofu Tepesi'ne gönderilen bir adet çöp kovası, Kaledere Mahallesi'ne gönderilen bir adet çimento gibi projelerin yer aldığını aktardı ve “Ünye’ye nasıl bir proje yapmış Hilmi Bey? Kaç proje yapmış Hilmi Bey şimdiye kadar Ünye’ye? Hemen bakıyorum 357 adet projesi var Ünye’de. Sofu tepesine gönderdikleri bir adet çöp kovası. Kitap basmışlar bununla ilgili. Kaledere Mahallesi'ne gönderdikleri bir adet çimento. Pınarbaşı Mahallesi'ne gönderdikleri bir adet bank. Atatürk Mahallesi'ne gönderdikleri bir adet bank. Gölevi Mahallesi'ne gönderdikleri bir adet plastik çöp kovası. Bir adet dikenli tel Pelitliyatağa gönderdikleri. Atatürk Mahallesi'ne gönderdikleri bir adet kapı. Kaç projenin içinde bunlar? Bunlar 357 projenin içinde Ünye’ye gönderdikleri” ifadelerini kullandı.

Çöp Kovalarından Proje!

Enver Yılmaz Gölköy, Ulubey, Fatsa gibi ilçelerde de bu şekilde proje adı altında yatırım yapıldığını belirterek, “Gölköy ilçesine yaptıkları, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı'nın. Gölköy ilçesi Damarlı Mahallesi'ne gönderdikleri bir adet çöp kovası. Damarlı Mahallesi biraz şanslı plastik değil metal. Alanyurt Mahallesi'ne gönderdikleri bir top dikenli tel. Süleymaniye Mahallesi'ne gönderdikleri bir top dikenli tel. Bakalım Ulubey'e ne göndermişler. Ulubey Belediye Başkanı bunları da anlatsın. Cevizlik Mahallesi'ne gönderdikleri bir adet bank. Şıhlar Mahallesi'ne gönderdikleri bir torba çimento. Cevizlik Mahallesi’ne bir adet çöp kovası plastik. Hocaoğlu Mahallesi'ne gönderdikleri bir adet çöp kovası. Ulubey de böyle. Son kez Fatsa'ya geliyorum projelere bakalım kaç projesi varmış Fatsa'da mevcut büyükşehir belediye başkanının. 391 projesi varmış. Fatsa’ya piknik masası göndermiş, nereye göndermiş, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’ne. Geyikçeli Mahallesi'ne gönderdiği bir adet çöp kovası plastik, bir adet çöp kovası metal Mustafa Kemal Paşa Mahallesi'ne göndermiş. Şu kitapçıkların basımı en az 15 milyon dolardır. Binlerce hatta milyonlarca bastılar ve dağıttılar bunu. Yazık değil mi? Biz bunlarla mı uğraşacağız” diye konuştu.

22 Mar 2024 - 12:05 Ordu/ Ordu- Siyaset

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu