Play-Off'ta Yoluna Doludizgin Devam Ediyor

Ordu Galataspor, müthiş bir performansla 1.Amatör Küme Play-Off B Grubu'nu lider tamamladı ve tam 19 maçtır yenilmezlik serisi sürdürüyor.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

Ordu 1.Amatör Küme Play-Off B Grubu’nu lider tamamlayan Ordu Galataspor, Çeyrek Final müsabakasında Yeşilordu Futbol Kulübü ile karşılaşacak. Galataspor, tam 19 maçtır yenilmiyor.

Grup müsabakalarında fark yaratan bir görüntü çizen Ordu Galataspor, Play-Off’larda da yoluna doludizgin devam ediyor.

4 Gol Gördü

2023- 2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Küme C Grubu’nda yer alan Sarı Kırmızılı ekip, 12 müsabakaya çıkarken, 10 galibiyet 2 beraberlik aldı ve hiç yenilmedi. Topladığı 38 puanla ilk sırada yer aldı. Rakip filelere 53 gol gönderip, kalesinde sadece 4 gol gördü.

İlk Sırayı Kaptı

Grubu lider tamamladıktan sonra Ordu 1.Amatör Küme Play-Off B Grubu’nda Kumruspor, Gülyalı Turnasuyuspor, Orduspor, Doğaspor ve Fatsa Yaşamspor ile karşılaşan Galataspor, 5 maçın 4’ünü kazanırken, sadece 1 beraberlik aldı ve burada da 13 puanla ilk sırayı kimselere bırakmadı.

Ordu Galatspor, hem lig hem de Play-Off grup müsabakalarında toplam 19 müsabakaya çıkarken, bunların hiçbirinde sahadan mağlubiyetle ayrılmadı.

Ordu Galataspor, grubu lider bitirmenin avantajıyla Play-Off Çeyrek Finalinde A Grubu’nu 4. sırada tamamlayan Yeşilordu Futbol Kulübü ile karşılaşacak.

“Hedefimiz BAL Ligi" 

Ordu Galataspor Genel Koordinatörü Gökmen Yavuz, sezon başında koydukları şampiyon olarak Bölgesel Amatör Lig’e çıkma hedefine emin adımlarla ilerlediklerini belirterek, “Sezona çok iyi başladık. Öyle de devam ediyoruz. Önce grup müsabakaları, ardından da Play-Off gruplarında tek mağlubiyet bile almadık. Şimdi önümüzde Yeşilordu Futbol Kulübü ile oynayacağımız Play-Off Çeyrek Final müsabakası var. Rakibimizle iki maç yapacağız. İkisini de kazanarak adımızı önce yarı finale, ardından finale yazdırmak istiyoruz. Sonunda da Bölgesel Amatör Lig’e çıkmayı hedefliyoruz” dedi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul 

22 Mar 2024 - 11:30 Ordu/ Ordu- Spor

Mahreç  Tevfik Kul