Ordu'ya Yeni Organize Sanayi Bölgeleri Müjdesi!

İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, Ordu'nun ekonomik kalkınması için yeni organize sanayi bölgeleri (OSB) kurmayı planlıyor. Mevcut OSB'lerin yetersiz olduğunu belirten Yılmaz, Altınordu, Karaağaç, Fatsa ve Ünye limanı yakınında yeni OSB'lerin kurulacağını açıkladı.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, her gün yeni projeler açıklamaya devam ediyor. Yılmaz'ın son projesi ise Ordu'ya yeni organize sanayi bölgeleri (OSB) kazandırmak.

Mevcut OSB'lerin Yetersizliği

Altınordu'daki OSB'nin genişleme alanı kalmadığını ve Karaağaç'taki 2. Sanayi Bölgesi'nin de henüz faaliyete geçirilemediğini belirten Yılmaz, bu durumun Ordu'nun ekonomik kalkınmasını engellediğini söyledi. Fatsa OSB'nin de kapasitesini doldurmuş olması ve Ünye limanı yakınında lojistik merkezle birlikte OSB'ye ihtiyaç duyulmaktadır.

Yeni OSB'lerin Faydaları

Yılmaz, yeni OSB'lerin kurulmasıyla birlikte bölgenin ekonomik potansiyelinin artacağını ve istihdam olanaklarının genişleyeceğini vurguladı. İhtisas OSB'nin kurulmasıyla belirli sektörlere odaklanarak daha verimli üretim yapılabileceğini ve rekabet avantajı sağlanabileceğini kaydeden Yılmaz, lojistik merkezle birlikte OSB'nin kurulmasının da bölgenin lojistik altyapısını güçlendireceğini ve ticaretin canlanmasına katkıda bulunacağını söyledi.

Ulaşım Altyapısına Yatırım

Yılmaz ayrıca, yeni OSB'lere bağlantılı ulaşım altyapısının da geliştirileceğini ve bölgenin iç Anadolu'ya olan bağlantısının güçlendirileceğini sözlerine ekledi.

Projenin Detayları:

Altınordu'da yeni bir OSB kurulacak.

Karaağaç'taki 2. Sanayi Bölgesi faaliyete geçirilecek.

Altınordu'da fındık gibi belirli bir sektöre odaklanan bir ihtisas OSB kurulacak.

Fatsa'ya yeni bir OSB kurulacak.

Ünye limanı yakınında lojistik merkezle birlikte bir OSB kurulacak.

Enver Yılmaz proje hakkında şu ifadelere yer verdi; "Ordu'muzun ekonomisini kalkındırmak için yeni OSB'ler kurmak şart. Bu sayede hem istihdam imkanları artacak hem de bölgemiz daha da cazip hale gelecek. Ulaşım altyapısına da yatırım yaparak Ordu'yu iç Anadolu'ya bağlayacak ve ekonomik entegrasyonu artıracağız."

22 Mar 2024 - 09:28 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu