Down Sendromu Farkındalık Günü Etkinlikleri

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Altınordu, Fatsa ve Ünye'deki Gençlik Merkezlerinde, Down Sendromu Farkındalık Günü kapsamında özel etkinlikler düzenlendi.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
Down Sendromu Farkındalık Günü Etkinlikleri
Haber albümü için resme tıklayın

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı hizmet veren Altınordu, Fatsa  ve Ünye’de bulunan Gençlik Merkezlerinde Down Sendromu Farkındalık Günü etkinlikleri gerçekleştirildi.

21 Mart'ta gerçekleştirilen etkinliklerde, Altınordu Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda down sendromlu gençlerle bir araya gelindi. Ordu Gençlik Merkezi tarafından organize edilen spor ve eğlence dolu etkinliklerde, gençler birbirleriyle kaynaşma ve potansiyellerini keşfetme fırsatı buldular.

Down Sendromu Farkındalık Günü Etkinlikleri

Gençlik Merkezi çalışanları eşliğinde gerçekleşen etkinliklerde, spor faaliyetlerinin yanı sıra yüz boyama, dans ve müzik etkinlikleri düzenlendi. Gençler, farklı sporları deneme ve birlikte eğlenme imkanı buldukları bu özel günü unutulmaz kıldılar.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, etkinliklerle ilgili olarak, "Down sendromlu bireyler, toplumumuzun renklerinden biridir. Farkındalık gününde, farklılıkları kabul etme ve birbirimize destek olma önemini vurgulamak istedik. Herkesin benzersiz olduğunu ve sevgi, saygı ve eşit fırsatlara layık olduğunu unutmamalıyız." şeklinde konuştu.

 

22 Mar 2024 - 09:15 Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak