Beklenen Faiz Artışı Fındık Fiyatlarını Vurdu

Fındık ihracatçısı Ömer Aydın, finansal belirsizliklerin ve beklenen faiz artışlarının emtia piyasalarını etkilediğini belirterek fındık fiyatlarının bundan nasibini aldığını vurguladı.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

Son günlerde beklenmedik şekilde düşüş yaşayan fındık fiyatları hakkında değerlendirmede bulunan Fındık ihracatçısı Ömer Aydın,  günübirlik dalgalanmaların emtiaları ve dolayısıyla fındığı etkileyebileceğini ancak bunların normal karşılanması gerektiğini vurguladı.

“Fiyatlarda Durgunluk Sürebilir”

Aydın, seçime 10 gün kala, mevcut koşulların değişmemesi durumunda fındık fiyatlarında durgunluğun devam edeceği uyarısında bulundu. Ayrıca, kahverengi kokarcanın fındık üretimine vereceği zararın fındık fiyatlarını artırarak telafi edilemeyeceğine dikkat çekti.

“Kokarcayla Mücadele Sürmeli”

Üreticilere çağrıda bulunan Aydın, bahçelerine sahip çıkmalarını ve kahverengi kokarca ile mücadelelerini sürdürmelerini önemle vurguladı. Bahçe bakımının önemine değinen Aydın, üreticilerin gerekli tedbirleri alarak fındık üretimine destek vermeleri gerektiğini ifade etti.

Aydın, son olarak, sektörün zorlu süreçleri aşabilmesi için üreticilerin birlik içinde hareket etmesinin önemine dikkat çekti ve sektörün geleceği için umutlu olduğunu belirtti.

Özel Haber: Soner Özdemir

21 Mar 2024 - 16:20 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir