Altını Tutabilene Aşk Olsun!

Altın rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Blue Diamond'ın Ordu Mağaza Sorumlusu Mücahit Aydın, altın piyasasının geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
Altını Tutabilene Aşk Olsun!
Altını Tutabilene Aşk Olsun!
+1
Haber albümü için resme tıklayın

ABD Merkez Bankası Fed'in faiz kararı sonrası altın fiyatları rekor kırdı. Politika faizinin yüzde 5.50 seviyesinde tutarak sabit tutulma kararının ardından altının gram fiyatı 2317 liraya kadar yükseldi. Altın piyasasını değerlendiren Blue Diamond Ordu Mağaza Sorumlusu Mücahit Aydın, Ordu Hayat’a özel açıklamalarda bulundu.

Altını Tutabilene Aşk Olsun!

“Orta Vadede 2800 Lira”

Aydın, altın fiyatlarının belirlenmesinin her zaman kesin olmadığını belirterek, "Biz bir rakam söyleriz ama tam tersi de olabilir." dedi. Geçmiş yıllarda savaşlar gibi faktörlerin altın fiyatlarını yukarı doğru etkilediğini ifade eden Aydın, bu yıl için ise orta vadede altın fiyatlarının 2500 ila 2800 lira arasında olabileceğini öngördüklerini belirtti. Ancak, bu tahminin yüzde yüz gerçekleşeceği konusunda kesin bir garanti olmadığını da ekleyerek, genel olarak piyasanın beklentisi bu yönde olduğunu söyledi.

Altını Tutabilene Aşk Olsun!

“Altın Hak Ettiği Yerde Değil”

Uzun vadeli değerlendirmelerde ise Aydın, 2025 yılından itibaren altının 3000 lira seviyesine ulaşabileceğini dile getirdi. Güncel piyasa değerlerinin 3000 lira rakamının ürkütücü gibi göründüğünü belirten Aydın, “Altın, bir demir karşısında, gayrimenkul karşısında, araç karşısında, altın aslında hak ettiği yerde değil” dedi.

Altını Tutabilene Aşk Olsun!

“Kısa Vadede Kendini Amorti Ediyor”

14 ayar altın dahi alındığında kısa vadede kendini amorti edebildiğini belirten Aydın, sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “Altına yatırdığınız her para değerleniyor. 14 ayar altın da alsanız, kısa vadede kendini amorti ediyor. Bilezik alsanız zaten üstüne çok çok koyuyor. O yüzden altın için 2000 liralar, 3000 liralar çok abartılı rakamlar değil.”

Özel Haber/Nergis Kobak

21 Mar 2024 - 15:40 Ordu- Ekonomi

Mahreç  Nergis Kobak