Demirspor Şampiyonaya Damga Vurdu

U-14 Futbol Türkiye Şampiyonası 1.Kademe Müsabakaları Giresun 15 Temmuz Sahasında 14-17 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri

Giresun’da düzenlenen U-14 Futbol Türkiye Şampiyonası 1.Kademe Müsabakalarında boy gösteren Ordu Demirspor U14 Takımı, ilk iki maçı gol yemeden geçmesine karşın finalde sayısız gol kaçırdığı maçta Trabzon Söğütlüspor’a 2-1 yenilerek elendi.

Canınız Sağ Olsun…

Ordu’yu temsil eden Demirspor, Tokat TOKİ İlköğretimspor ve Samsun Kurupelit Belediyespor ile B Grubu’nda mücadele etti.

Ordu Demirspor U14 Takımı, ilk maçında karşılaştığı Tokat TOKİ İlköğretimspor’u 4-0 mağlup ederek şampiyonaya iyi başladı.

İkinci müsabakasında ise bu kez Samsun Kurupelit Belediyespor ile karşı karşıya gelen Ordu temsilcisi, sahadan 3-0 galip ayrılmasını bildi.

Grubu 6 puanla ilk sırada tamamlayan Teknik Direktör Ali Haydar Demir’in talebeleri, 2 maçta 7 gol atarken, kalelerinde hiç gol görmedi.

U-14 Futbol Türkiye Şampiyonası 1.Kademe final müsabakasında Demirspor ile Trabzon Söğütlüspor karşı karşıya geldi. Ordu ekibi, sayısız gol pozisyonundan yararlanamadığı maçta sahadan 2-1 mağlup ayrılarak turnuvaya veda etti.

Ordu Demirspor U14 Takımı, Trabzon Söğütlüspor’u mağlup etseydi, adını Türkiye Yarı Finallerine yazdıracaktı.

“Çok Gol Kaçırdık”

Turnuvayı değerlendiren Demirspor Teknik Direktörü Ali Haydar Demir, “Turnuvaya iyi başladık. Önce grup müsabakalarında Tokat ve Samsun maçlarını gol yemeden kazandık. Grubu lider tamamladık. Finalde Trabzon Söğütlüspor ile karşılaştık. Üstün oynayan ve daha çok gol pozisyonuna giren bizdik ancak çok gol kaçırdık ve 2-1 mağlup olduk. Rahat turlayabilirdik ama olmadı” dedi.

21 Mar 2024 - 15:00 Ordu/ Ordu- Spor

Mahreç  Salih Can Ongun