Mitingde Ordululara Seslendi: Fırsatçılara İtibar Etmeyin!

Ordu’da Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve diğer ilçe adaylarını sonuna kadar desteklediklerini açıklayan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, mitingde herhangi bir partiyle anlaşma yapmadıklarının altını çizerek CHP Başkan Adaylarına destek istedi.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Mitingde Ordululara Seslendi: Fırsatçılara İtibar Etmeyin!
Mitingde Ordululara Seslendi: Fırsatçılara İtibar Etmeyin!
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Seçim çalışmaları kapsamında Ordu’ya gelen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, iftar programının ardından il başkanlığını ziyaret etti. Ziyaret sonrasında ise CHP Ordu İl Başkanlığı Binası önünde adaylarla birlikte miting yaparak Ordululara seslendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, mitingde Ordululara seslenerek önemli açıklamalarda bulundu.

Mitingde Ordululara Seslendi: Fırsatçılara İtibar Etmeyin!

“Onlara Güveniyoruz”

Başkan adaylarının arkasında olduklarını ifade eden Özgür Özel, “Ordu il başkanlığımıza geldim ve bir baktım ki burayı da bir miting alanına çevirmişsiniz. İl Başkanımız yanımızda, Ordu’nun bütün ilçelerindeki belediye başkan adaylarımız yanımızda, hepsi birbirinden iddialı, hepsini çok seviyoruz, onlara güveniyoruz, sonuna kadar arkalarındayız, onlara Ordular emanet ediyoruz. Adaylar içinde kadın adayımız Leyla Çıtır’a Belediye Başkanının kendisine karşı uyguladığı sözlü bir şiddet var, bütün kadınlara yapılmış bir saygısızlık var. Centilmen erkeklere emanet ediyorum” diyerek başkan adaylarına destek istedi.

Mitingde Ordululara Seslendi: Fırsatçılara İtibar Etmeyin!

“Fırsatçılara İtibar Etmeyiniz”

Başka partilerle anlaşma yapmadıklarının altını çizen Özgür Özel, şu cümlelere yer verdi;

“Şimdi, Ordu’nun en önemli özelliklerinden bir tanesi, bu Adalet ve Kalkınma Partisi hükümeti, Ordu’nun dörtte üçünü, yani yüzde 76’sını maden arama bölgesi ilan etti. Her tarafa altın madeni ruhsatı veriyorlar. Bu partinin kurucu genel başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Özgür Özel onun koltuğunda oturuyor, onun emanetinde görev yapıyor. Partinin Genel Başkanı Özgür Özel ve bu partinin, Atatürkçülerin, cumhuriyetçilerin, vatanseverlerin partisi Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayı Zekai Sana’dır. Bu seçimleri alırız, fırsatçılara asla itibar etmeyiniz. Anlaşma diye bir şey yoktur. Ordu’da Zekai Sana, Büyükşehir Belediye Başkan Adayımızdır. Ona oy vermek tüm Cumhuriyet Halk Partililerin namus borcudur. Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir adayı da Altınordu'ya aday, Ulaş Tepe’yi de sonuna kadar destekliyoruz. Buradan şunu net olarak söyleyelim. Yarın aday olacak herkes, ilk önce mal varlığını açıklayacak, bizim adaylarımız mal varlıklarını açıkladılar.”

Mitingde Ordululara Seslendi: Fırsatçılara İtibar Etmeyin!

“Maden Şirketleriyle Mücadele Edecekler”

Ordu’daki maden sahalarına değinen Özgür Özel, başkan adaylarının maden sahalarına karşı mücadele edeceklerini de vurgulayarak, “İkincisi, bizim bütün belediye başkanlarımız maden şirketlerinin arkasında durmayacaklar, önüne geçecekler, mücadele edecekler, mücadeleye önderlik edecekler. Bu adaylar siyanürlü madencilikle nasıl mücadele edeceğine ilişkin namus sözü vermesi gerekir. İki aday da altın şirketlerinin gizli adayıdır. Fatsa’daki mücadeleyi gördünüz. Tarım alanlarının yüzde 75’ini, orman alanlarının yüzde 62’sini, Akbel'deki gibi delik deşik edip ortadan kaldırıp Ordu’yu perişan edecekler. Biz altın şirketlerinin adaylarına değil, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün partisinin adaylarına oy veriyoruz” ifadelerini kullandı.

20 Mar 2024 - 22:25 Ordu/ Ordu- Siyaset

Mahreç  Soner Özdemir