Öğrencilerden Atatürk'e Vefa Sergisi

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Atatürk'e Vefa Valizi Sergisi", öğrencilerin yaratıcılığını ve duygularını sanat eserleriyle sergilediği etkileyici bir platforma dönüştü.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Öğrencilerden Atatürk'e Vefa Sergisi
Haber albümü için resme tıklayın

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Atatürk'e Vefa Valizi Sergisi", öğrencilerin eserlerinin sergilendiği anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Millî Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin'in katılımıyla gerçekleştirilen serginin açılışı büyük bir ilgiyle karşılandı.

Sergide, Zuver Kaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Özel Eğitim Öğretmeni Sevil Şentürk ve özel eğitim sınıfı öğrencilerinin hazırladığı özgün materyaller büyük beğeni topladı. Sergi alanında öğrencilerin eserleri, ziyaretçilerin ilgisini çekerken, Bakan Tekin de öğretmen ve öğrencileri ziyaret ederek materyaller hakkında detaylı bilgi aldı.

Öğrencilerden Atatürk'e Vefa Sergisi

Atatürk'e Vefa Valizi Sergisi, Türkiye'nin eğitim alanında yürüttüğü önemli çalışmalardan biri olarak nitelendirilirken, öğrencilerin duygularını ve düşüncelerini sanat yoluyla ifade etmelerine olanak sağladı. Serginin, Atatürk'ün vefatının yıl dönümüne denk gelmesi ise etkinliğe ayrı bir anlam katarken, öğrencilerin vatanlarına ve değerlerine olan bağlılıklarını gösterdiği bir platform olarak ön plana çıktı. 

20 Mar 2024 - 15:40 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz