Yarın İlk Pazar Kurulacak!

Eski Cumartesi Pazarı olarak hatırlanan Altınordu Belediyesi altında yarından itibaren her Perşembe halk pazarı kurulacak.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

Haftada bir gün olmak üzere her Perşembe günü Altınordu Belediyesi hizmet binasının altında Pazar kurulacağı müjdesini veren Ordu Pazarcılar ve Manavcılar Esnaf Odası Başkanı Cengiz Üzüm, merkez mahallelerdeki insanlar ve pazarcılar için sevindirici bir haber olduğunu açıkladı.

Eski Cumartesi Pazarı olarak bilinen Altınordu Belediyesi hizmet binasının altında her hafta Pazar yeri kurulacak. Özellikle Yeni Mahalle, Şahincili, Bucak ve Bahçelievler Mahallesi sakinlerinin çok sık talep etmesi üzerine her Perşembe Pazar kurulması kararı verildi. Yarın ise ilk Pazar kurulacak.

“Vatandaşlar Talep Etti”

Başkan Cengiz Üzüm, yaptığı açıklamada, “Altınordu Belediyesi ile Ordu Pazarcılar ve Manavcılar Esnaf Odası olarak vatandaşların da büyük talepleri dolayısıyla bir karar aldık. Yeni Mahalle, Subaşı ve Bahçelievler Mahallesi sakinleri ‘bizi marketlere boğduruyorsunuz’ diyerek Pazar istekleri üzerine böyle bir karar aldık. Bizim Şirin Pazarımız var. Ancak oraya buradaki mahalleliler gelemiyorlar” diyerek açıkladı.

“Yeni Pazarımız Hayırlı Olsun”

Her Perşembe günü Pazar kurulacağını belirten Başkan Üzüm, şunları söyledi; “Dün Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören ile yaptığımız istişare sonucunda haftada bir gün olmak üzere her Perşembe günü tezgah kurup akşamı da kaldıracağız. Yeni pazarımız başta Yeni Mahalle ve Subaşı  Mahallesi olmak üzere tüm Altınordululara hayırlı olsun.”

Özel Haber: Soner Özdemir

20 Mar 2024 - 15:10 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir