Köy Yaşam Merkezleri Köylere Hayat Veriyor

Köylerdeki yaşam kalitesinin artması, vatandaşların daha aktif hayat sürmeleri, köydeki anıların yaşaması ve köy okullarının canlanması adına köy okullarının onarımı tamamlanarak Köy Yaşam Merkezi’ne dönüştürüldü.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Fatsa'da Kılavuzömer Mahallesi Köy Yaşam Merkezi'nin çevre düzenleme çalışmaları tamamlandı. Beton çalışmaları ile merkez daha modern ve kullanışlı hale getirildi.

Köy Yaşam Merkezleri, köylerde yaşam kalitesini artırmak ve vatandaşların daha aktif bir hayat sürmelerini sağlamak amacıyla hayata geçirilen bir proje. Köy okullarının onarımı ile oluşturulan bu merkezlerde arıcılık, el sanatları, okuma yazma ve yöresel yemek kursları gibi çeşitli eğitim faaliyetleri düzenleniyor. Bu sayede hem köydeki anılar yaşatılıyor hem de köy okulları canlanıyor.

Fatsa Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri tarafından Kılavuzömer Mahallesi Köy Yaşam Merkezi'nde yapılan çevre düzenleme çalışmaları tamamlandı. Gerçekleştirilen beton çalışmaları ile merkez daha modern ve kullanışlı hale getirildi.

Köy Yaşam Merkezleri Köylere Hayat Veriyor

20 Mar 2024 - 14:29 Ordu/ Fatsa- Eğitim

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu