Ordu'da Annelere Eğitim

Ordu İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Ordu genelinde, İlçe Müftülüklerince açılan Kur’an Kurslarına devam eden kursiyer annelere yönelik olarak 808 din görevlisi, 535 Kur’an kursu öğrencisi olmak üzere toplam 1343 vatandaşa “En İyi Narkotik Polisi Anne” ve “Narkorehber” seminerleri yapıldı, NARVAS Projesi ve UYUMA aplikasyonu hakkında bilgilendirme yapıldı.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ordu İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, uyuşturucuyla mücadele kapsamında önemli bir projeye imza attı. İlçe Müftülüklerince açılan Kur'an Kurslarına devam eden kursiyer annelere yönelik "En İyi Narkotik Polisi Anne" ve "Narkorehber" seminerleri düzenlendi.

Seminerlerde 808 din görevlisi ve 535 Kur'an kursu öğrencisi olmak üzere toplam 1343 vatandaşa uyuşturucuyla ilgili farkındalık eğitimi verildi. Seminerlerde annelerin çocuklarını uyuşturucudan nasıl koruyabilecekleri, uyuşturucu kullanımının belirtileri ve uyuşturucu bağımlılığıyla mücadelede neler yapılabileceği gibi konularda bilgiler verildi.

Ayrıca, NARVAS Projesi ve UYUMA aplikasyonu hakkında da bilgilendirme yapıldı. NARVAS Projesi, uyuşturucu bağımlılığıyla mücadelede toplumun tüm katmanlarını bilinçlendirmeyi amaçlayan bir proje.

Ordu'da Annelere Eğitim

20 Mar 2024 - 13:42 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu