Trabzonspor Taraftarına Saldırıda Fenerbahçe Futbolcuları da Var!

AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç, Fenerbahçe-Trabzonspor maçında yaşanan olaylara ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Genç, Fenerbahçe futbolcularının da sahadaki provokasyonlardan sorumlu olduğunu ve taraftarlara tekme attığını iddia etti.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç, Fenerbahçe-Trabzonspor maçında yaşanan olaylara ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Genç, Fenerbahçe futbolcularının da sahadaki provokasyonlardan sorumlu olduğunu ve taraftarlara tekme attığını iddia etti.

Genç, "Belli ki burada bir tezgâh var. Sonrasında açıklamalar tamamen bizim hemşerimizin sinir uçarına dokunan açıklamalar. İşin buraya gelmesine neden olan olayları detaylı bir şekilde, at gözlüklerini çıkarıp görmek gerekir. Burada bizi asıl ilgilendiren oradaki provokasyonu adliyenin, yargının devletin güvenliğin ortaya çıkarması. Burada provokasyon olduğunda hemfikiriz. Hem de ciddi provokasyon var. Tribünlerin bu şekilde gerilmesine bir zemin hazırlanmış." dedi.

Fenerbahçe futbolcularının da provokasyona dahil olduğunu savunan Genç, "Ben maçı canlı izledim. Orayı provoke edenlerden bazılarının içinde maalesef Fenerbahçe’nin futbolcuları da var. Geçen hafta hakemi tehdit eden, 'Sen buradan çıkamazsın' diyen adam bu hafta Fenerbahçe’nin kadrosunda. Yedek kalecisi provokasyon yapıyor. Öteki oyuncusu iki elin arasından yumruğu gösteriyor. Nedir bunlar? Bunları nereye koyacaksınız? Bunları bir yere oturtacaksınız. Masuma yatmanın alemi yok. Öteki 2 futbolcusu yerdeki adama tekme atıyor. Geçtiğimiz hafta başlayan algı operasyonları ile birlikte, saha kenarında ve maç sonunda ben onlara sporcu demekten utanıyorum tamamen tetikçi hüviyetinde yaptıkları el kol hareketleri ile taraftarlarımızın sinir uçlarına dokunmuş ve tansiyonu bile bile yükseltmiştir." ifadelerini kullandı.

Taraftarlara "terörist" denilmesine tepki gösteren Genç, " Futbol teröründen bahsedenlerin, daha çok geçmedi, polis otosunu yaktıkları görüntüler ortada. Kimse bu şehrin insanına, Trabzonspor’umuza ve taraftarlarımıza asla terörist muamelesi yapamaz, yapmaya da kalkamaz. Özellikle sosyal mercilerde Trabzon’umuz adına Milli Güvenlik Sorunu yakıştırması yapanlar bu olayları hatırlasınlar. Unutulmasın ki terörist siyasetinin giremediği ve giremeyeceği kenttir Trabzonspor. Bu şehrin her köşesi şehitlerimizin isimleri ile süslenmiştir. Herkes haddini bilecek. Kimse gerçekleştirdiği terbiyesizliğe bu şehri ve bu şehrin insanını meze etmeyecek." diye konuştu.

Genç, Fenerbahçeli futbolcular hakkında da soruşturma açılmasını talep ederek, "Sahaya yabancı madde atan, şiddet yapan bizim tarafımızdan da varsa cezasını çekecek zaten. Ama aynı soruşturma o sahada yerdeyken, ona tekme vuran Fenerbahçeli futbolculara da yapılacak. Biz bunu talep ediyoruz. İş hakkaniyetle soruşturulsun ona göre hareket edilsin. Bir tane provokatif diyelim girdi sahaya. Sana gelip vurmamış ki. Çullanmışsın üzerine dövüyorsun ve yerdeyken tekme atıyorsun. Bütün bunların soruşturulması lazım." dedi.

Genç, taraftarlara da uyarıda bulunarak, "Tabi ki taraftarımızın bu kışkırtmalara yenik düşüp sahaya girmesi kabul edilemez. Futbol disiplinine aykırıdır. Sahaya giren seyirci gerekli maç cezalarını almalıdır, alacaktır da. Fakat sadece seyircimiz değil kanun önünde eşitlik gereğince herkes yaptığı eylemin karşılığındaki cezayı ayrıcalık görmeksizin almalıdır." ifadelerini kullandı.

20 Mar 2024 - 12:44 - Spor

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu