Pazarı Kara Pancar Şenlendirdi

Her hafta dolu dolu geçen Çarşamba Pazarı’nda bu hafta kara pancar şenlendirdi. Kara pancarın çiçek açmasıyla birlikte köylüler de hem pancarı hem de çiçeklerini tezgahlarda satışa sundular.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Pazarı Kara Pancar Şenlendirdi
Pazarı Kara Pancar Şenlendirdi
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Haftalık sebze ve meyve alışverişi için Orduluların tercih ettiği dopdolu geçen Tarihi Çarşamba Pazarı’nda köylüler bağından ya da bahçesinden topladıkları kara pancar, pezik, sakarca, galdirik, ısırgan otu, marul ve yeşil soğan gibi birçok yeşillikleri satmaya getirdiler. Havaların iyi gitmesi dolayısıyla pazarda yeşillikler de bir hayli arttı.

Pazarı Kara Pancar Şenlendirdi

Kara Pancar Her Yerde

Ordu’da köylülerin kendi tarlalarından topladıkları yeşilliklere Çarşamba Pazarında ucuz fiyatıyla vatandaşlar da rağbet gösteriyor. Bu hafta pazara köylüler yeşillik olarak kendi ürünleri olan kara pancar, pezik, yeşil soğan, galdirik, sakarca, şalgam, ısırgan otu ve marulu tezgahlarda satışa sundular. Çoğu bağ olarak satılan diğer yeşilliklerin fiyatları ise 10-25 lira arasında fiyatlardan alıcı buluyor. Pazarda her yerde bulunan kara pancar ve çiçeği de 10 liradan pazarda satışta. Sakarca ise 20 TL ile fiyatı ile dikkat çekiyor.

Pazarı Kara Pancar Şenlendirdi

Pazarın En Pahalısı 150 Lira

Bu hafta fiyatı artan sebzelerden kabak 25 TL, brokoli 30 TL, karnabahar 30 TL, ıspanak 25 TL,  salatalık 30 TL, domates 30 TL, kereviz 30 TL, papya biber 50 TL, patlıcan 50 TL, yeşil biber 50 TL, pırasa 20 TL, lahana 7.50 TL, kırmızı pancar 15 TL, kırmızı turp 20 TL, patates 20 TL, soğan 15 TL ve havuç 20 TL fiyatlarından satılıyor. Pazarın en pahalısı da 150 liradan satılan sarımsak oldu.

Pazarı Kara Pancar Şenlendirdi

En Pahalı Meyve Çilek

Pazarda meyve çeşidi azaldı ama fiyatları da önceki haftaya fazla değişmedi. Meyveler ise muz 40 TL, elma 20 TL, yeşil elma 30 TL, armut 30 TL, nar 30 TL, ayva 50 TL, portakal 15 TL ve limon 15 TL civarında fiyatlarla satılıyor. En pahalı meyve ise 100 lira fiyatıyla çilek oldu.

Pazarı Kara Pancar Şenlendirdi

Köy Yumurtası Ucuzladı

Pazarda Aybastı tereyağı 150 liraya satılırken peynir çeşitleri ise 100-180 lira arasında değişen fiyatlardan alıcı buluyor. Pazarda satılan kültür mantarı 100 liradan alıcı buluyor. Fiyatı düşen köy yumurtası ise 4 liradan satılıyor.

Özel Haber: Soner Özdemir

20 Mar 2024 - 10:30 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir