"Neden Sessiz Kalıyorsunuz?"

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler ve İyi Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz’ın, madenlerle ilgili tek kelime etmemelerini eleştirdi.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Ordu'da maden konusunda sessizliğin sorgulandığı bir çağrı geldi. CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler ve İyi Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz'ı, madenlerle ilgili sessiz kalmakla eleştirdi. Adıgüzel, "Neden Susuyorsunuz?" diye sordu.

Adıgüzel'in eleştirileri şiddetlenirken, Hilmi Güler ve Enver Yılmaz'ın maden konusunda herhangi bir açıklama yapmamalarını sert bir dille eleştirdi. Adıgüzel, "Hilmi Güler, Enver Yılmaz, bazı şeyler ahirete kalmaz. Çağrı yapıyoruz, cevap vermiyorsunuz işte seçim geldi. %74'ü maden alanı idare edilen bir büyükşehrin belediye başkanlığına soyunan kişilerin maden hakkında koskoca 2 ay boyunca bir tek kelimesi olmaz mı? Kardeşim, sizin maden politikanız nedir? Neden susuyorsunuz? Bu coğrafyada maden adına ne yapacaksınız? Ne yapmayacaksınız? Geçmiş siciliniz bozuk." ifadeleriyle tepkisini dile getirdi.

Maden konusunda sessizliğin kabul edilemez olduğunu vurgulayan Adıgüzel, "Niyetleri bozuk" diyerek, maden için hazırlıkların birçok yerde devam ettiğini belirtti. İlçeleri gezerek durumu incelediklerini aktaran Adıgüzel, "Her yerde madenle ilgili bazı hazırlıklar yapılıyor. Sinmiş durumda köşe başlarında bekliyorlar. Seçim biter bitmez coğrafyanın üstüne çullanacaklar." dedi.

Adıgüzel, halkı uyarak, " Gölköy'de Mustafa Karaahmetoğlu'nu ve bütün ilçelerde Cumhuriyet Halk Partili adayları destekleyin ki bu maden kartelleri gelip sizin evinizi, bahçenizi, tarlanızı ele geçiremesin. Havamızı, suyumuzu, toprağımızı kirletemesin." çağrısında bulundu.

19 Mar 2024 - 16:20 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu