Sönmez Açıkladı: Ordu’nun Gelişmesi İçin Şart!

Ordu İş Dünyası hakkında değerlendirmede bulunan OSMMMO Başkanı M. Ender Sönmez, Ordu’nun gelişmesinin Ordulu vatandaşların yatırımcı güdüsüyle gücü oranında iş kurarak gerçekleşebileceğinin altını çizdi.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

Ordu Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası Başkanı M. Ender Sönmez, Ordu’nun gelişmesi için birçok yapının harekete geçirilmesi gerektiğini söyleyerek herkesin taşın altına elini koyması gerektiğini belirtti.

“Her Alanda Turizm Değerlendirilmeli”

Ordu’da dört mevsim turizm çalışmalarının değerlendirilmesini isteyen Başkan Sönmez, “Özellikle Ordu için turizm şehri diyoruz ve bu zamana kadar mevsim yok bahanesine sığınılıyor. Mevsime göre turizm çalışmaları çok iyi değerlendirilmeli. Çok yağmur alan bir şehir, yazın denize girme aktiviteleri çok fazla değil ama doğal çevrenin çok iyi kullanılarak doğa turizmi Ordu’da çok iyi geliştirebilir” dedi.

“Ordu’ya Değer Katacak Yatırımlar”

Ordu’yu daha yukarılara taşıyacak ciddi yatırımların gelmesini isteyen Başkan Sönmez, “Ordu’da sanayiye yönelik bazı çalışmalar yapılıyor. Yeni bir sanayi sitesiyle ilgili arazi tahsisleri başladı. Bu gibi yatırımlar gerçekten Ordu’ya hem istihdam anlamında hem de ekonomik anlamda katkı sunacak. Ancak Ordu’ya değer katacak ve daha yukarı taşıyacak yatırımların getirilmesi gerekiyor” diyerek açıkladı.

“Yatırımcılara Ciddi Avantaj Sağlıyor”

Başkan Sönmez, Ünye’deki serbest bölgenin iyi değerlendirilmesi gerektiğinin altını çizerek, şunları söyledi; “Ünye’de serbest bölge belirlendi ve resmi gazetede yayımlandı. Yatırımcılara çok ciddi avantajlar sağlıyor. Bir an önce gerekli istimlaklerin yapılarak bu alanın fiilen aktif hale getirilmesi gerekiyor. Burada devlete de çok büyük bir sorumluluklar düşüyor.”

“Ordu’nun Gelişimine Katkı Sağlar”

Ordu’da kurulacak küçük büyük bütün işletmelerin Ordu’nun gelişimine katkı sağlayacağını belirten Başkan Sönmez, “Ordu iş dünyasının hareketliliğini ve canlanmasını yalnızda devletten beklememek gerekiyor. Vatandaşlarımızın da bir yatırımcı güdüsüyle beraber sermayesinin gücü oranında iş kurarak Ordu’nun ekonomik gelişmesine katkıda bulunması gerekiyor. Bunun için Orduluların illaki büyük sanayi işletmesi kurması değil, gücü nispetinde küçük işletmelerle de Ordu’nun kalkınmasına destek olması gerekir” dedi.

Özel Haber: Soner Özdemir

19 Mar 2024 - 15:40 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir