72 Yıldır Her Gün Günlük Tutuyor

Ordu'nun Boğazcık Mahallesi'nde yaşayan Hüseyin Aydoğan, 100 yaşında, 72 yıldır günlük tutuyor. Sağlık sorunu olmayan Aydoğan, her gün yaptığı işleri ve yaşadığı olayları not alıyor. Bu günlüklerle geçmişi hatırlayan Aydoğan, 1952'den beri düzenli olarak yazıyor ve gelecek nesillere aktarmayı umut ediyor.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
72 Yıldır Her Gün Günlük Tutuyor
72 Yıldır Her Gün Günlük Tutuyor
Haber albümü için resme tıklayın

Ordu'da yaşayan 4 çocuk babası ve 29 torun sahibi 100 yaşındaki Hüseyin Aydoğan, 72 yıldır her gün aksatmadan günlük tutuyor. Perşembe ilçesine bağlı Boğazcık Mahallesi'nde yaşayan Aydoğan, 1952 yılından bu yana her gününü defterlere kaydediyor.

100 yaşında olmasına rağmen sağlık problemi bulunmayan Aydoğan, günlük yaptığı işleri, gittiği yerleri ve yaşadığı olayları düzenli olarak not alıyor.

72 Yıldır Her Gün Günlük Tutuyor

Yazdığı günlükler sayesinde anılarını hatırladığını ve bunun kendisine çok büyük faydası olduğunu söyleyen Aydoğan, "Hayatım gözümün önüne geliyor, gençlik yıllarım, rahmetlik eşimle ile çarşıya gitmelerimiz, alışveriş yapmalarımız yani hepsi gözümün önüne geliyor. Bunları birer yıl olarak deftere yazdım, bundan sonra da yazmaya devam edeceğim inşallah. Şimdi 100 yaşına girdiğim için bundan sonraki yazmam daha iyi olur" dedi.

1952 yılından beri günlük tutmaya başladığını ve her akşam düzenli olarak yazdığını ifade eden Aydoğan, "Gün içerisinde neler yapsam, nerelere gitsem onların hepsini yazıyorum. Çalıştığım işlerden gezdiğim yerle kadar yazıyorum. Buna hevesle başladım ve 72 yıldan bu yana yazıyorum" diye konuştu.

72 Yıldır Her Gün Günlük Tutuyor

Aydoğan'ın 72 yıllık günlükleri, adeta bir tarih arşivi gibi. Yazdıkları sayesinde geçmişe dönük birçok bilgiyi detaylandırabilen Aydoğan, aynı zamanda kendi yaşamının da bir özetini oluşturmuş oluyor. Bu özel arşivi gelecek nesillere aktarmayı düşünen Aydoğan, torunlarının da bu günlüklerden ilham almasını umut ediyor.

Özel Haber: Uğur Kahyaoğlu

72 Yıldır Her Gün Günlük Tutuyor

19 Mar 2024 - 14:51 Ordu/ Perşembe- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu