"Memurlar da Bayram İkramiyesi Alsın"

Türk Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, memurlara bayram ikramiyesi talebinde bulundu.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

Türk Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, bu yıl dini bayramlar öncesinde memurlara da ikramiye verilmesi talebinde bulundu. Zengin, kamu görevlilerinin emeklilere verilen ikramiye gibi kendilerine de bayram öncesinde ikramiye verilmesini istediklerini belirtti.

Zengin, şu açıklamalarda bulundu: "Kamu görevlileri olarak emeklilere verilen ikramiyenin memurlara da verilmesini istiyoruz. Gelir vergisi yükü altında ezilen kamu görevlilerimiz için istediğimiz bu haklı talebin, hükümet tarafından görmezden gelinemeyeceğini düşünüyoruz. Hükümetten, Ramazan ve Kurban bayramlarında kamu görevlilerimize bayram ikramiyesi müjdesini, en kısa sürede duymak istiyoruz."

"Memurlar Üvey Evlat Değildir. Memurlara da Bayram İkramiyesinde Israrlıyız” diyen Zengin, memurlara ikramiye verilmemesinin adalet ve eşitlik ilkesi ile bağdaşmadığını vurguladı.

Zengin, şu şekilde devam etti: "İkramiye alamayan sadece memurlardır. Bu itibarla, dini Bayramlar öncesinde bayram ikramiyesi olarak, memurlara birer maaş tutarında seyyanen ödeme yapılması haklı beklenti ve talebimizi görmesini ve karşılamasını istiyoruz." 

19 Mar 2024 - 13:42 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz