Gebze'deki Fabrikada Şiddetli Patlama!

Kocaeli'nin Gebze ilçesi Pelitli mevkiinde bulunan bir fabrikada meydana gelen şiddetli patlama sonucunda 2 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi de yaralandı. Patlama, sanayi tüpünün infilak etmesiyle gerçekleşti. Olayın detayları hala inceleniyor.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri

Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki Pelitli mevkiinde bulunan bir fabrikada şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlamanın nedeni henüz netlik kazanmazken, ilk belirlemelere göre patlama sonucunda 2 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi ise yaralandı.

Olay yerine hızla ulaşan ekipler, patlamada hayatını kaybedenlerin Osman Üçüncü ve işçi Ahmet Bali olduğunu belirledi. Patlamanın ardından yaralılar, acil müdahale için çevredeki hastanelere sevk edildi.

Patlama ile ilgili Kocaeli Valiliği'nden yapılan açıklamada, olayın detaylı bir şekilde incelendiği belirtildi. Valilik, vatandaşlara başsağlığı dilerken, yaralılara acil şifalar diledi.

Patlamanın meydana geldiği fabrikada önemli bir inceleme sürecinin başlatıldığı, olayın tamamen aydınlatılması için çalışmaların sürdüğü ifade edildi.

19 Mar 2024 - 12:48 Kocaeli/ Gebze- Gündem

Mahreç  Salih Can Ongun