"İmar Planında Cami İçin Yer Yok!"

Emlakçı Uğur Yüce, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler'in, yeni imar planında camilere yer ayırmadığı ve hatta bazı cami yerlerini sattığını iddia etti!

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
"İmar Planında Cami İçin Yer Yok!"
Haber albümü için resme tıklayın

Emlakçı Uğur Yüce, Büyükşehir Belediye Başkanı M. Hilmi Güler’in, yeni imar planında camilere yer ayırmadığını, hatta bazı cami yerlerini de sattığını ileri sürdü. 

Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in, eski otogardaki bin kişinin üzerinde cemaati olan camiyi, hem de içinde cemaat ve Kur’an Kursu öğrencilerinin olduğu sırada kapattığını ileri süren Altınordu’da Emlakçılık yapan Uğur Yüce, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı;

“Cemaate, cami görevlilerine, cami derneğine ne yapacaksınız diye sordu mu, sormadı. Yine aynı Hilmi Güler Ordu ilinin merkezinin ihtiyacı olan Selatin modeli şehir camisi ve külliyesi projesi için bütün uğraşmalarımıza rağmen kendi için hiçbir zorluğu yokken millet bahçesi projesi içinde yeterli olan şehir camisi alanını ayırdı mı, ayırmadı!

"Cami Yerleri Ayrılmadı"

Yine aynı Hilmi Güler, Boztepe'de, Çambaşı kayak merkezinde ve şehrimizin çoğu yerinde yeni yerleşim alanı olan Cumhuriyet Mahallesi'nde, Şahincili bölgelerimizde cami için gerekli revizyon imar planlarında alan ayırdı mı, ayırmadı.

"Yalakalık Yakışmıyor"

Şimdi diyoruz ki beyler hiç kimse kusura bakmasın dava adamıyım diyenlere yalakalık yağdan ılık yakışmıyor. Yalakadan, yağdancılıktan, yağcılıktan beslenenlerden dava adamı olmaz!”

Ordu Hayat

19 Mar 2024 - 11:55 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz