"Vicdanınız Bu Kadar Mı Kurudu?"

CHP Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, hükümete, halka ve medyaya seslendi. "Görmemezlikten gelmeyin!" dedi.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, TBMM bahçesinden yaptığı çağrıyla hükümete, halka ve medyaya seslendi. Filistin'deki acımasızlığın ve İsrail'e yapılan ticaretin devam ettiğine dikkat çeken Adıgüzel, önemli açıklamalarda bulundu.

Adıgüzel'in yaptığı çağrıda şu ifadeler yer alıyor:

"Filistin'de yaşanan vahşet devam ederken, Türkiye'den İsrail'e ticaret de sürüyor. Bugüne kadar 31 bin insanın hayatını kaybettiği bu süreçte, 13 bini çocuk ve 9 bini kadın. Giden her gemi, 20 çocuk ve 15 kadının ölümüne katkı sağlıyor. Bu vahşete rağmen hükümet duymazdan geliyor.
Savaşta lojistik her şeydir. Şu anda İsrail'i, Ürdün ve Türkiye'den yapılan lojistik sevkiyat destekliyor. Bu sevkiyat durdurulursa İsrail de duracak. Ancak, dün İsrail'de protesto edenlerin sayısı, bugün Türkiye'de bu sevkiyata izin veren Erdoğan'ı protesto edenlerden daha fazla. Vicdanınız bu kadar mı kurudu?  

"Ortaktır" 

Müslüman mahallesinde mücahit gibi görünenler varken, aslında müteahhitlik yapanlar var. Bu şekilde yapılan ticaret cinayettir. Kazanılan para kanlı paradır. Bu iş ihanettir. Filistin'de ölen her çocuğun ve kadının failliğine AK Parti hükümeti de ortaktır.

"Protesto Etmeye Çağırıyorum"

Tüm vatandaşları, hükümetin İsrail'le yaptığı ticareti durdurmak için protesto etmeye çağırıyorum. Sağcısı, solcusu, ülkücüsü, mütedeyyini; insan olan herkesi AK Parti hükümeti ve Erdoğan'ı İsrail'e destekten men etmeye çağırıyorum.
Medyaya da sesleniyorum. Protestoları görmemezlikten gelmeyin. Susmayın, bedeli ne olursa olsun. Bu bir vahşettir, suçsuz insanların kanına giren bir vahşettir. Bu konuda sesinizi yükseltin, meydanları doldurun, sokaklarda gösteri yapın. Hükümeti durdurun!" 

18 Mar 2024 - 16:26 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz