"Emekli Kasapa Uğrayamaz Oldu!"

Altınordu'da Kasap Ömer Dilmen, "Emekli kasaptan et alamıyor. Et hayal oldu" dedi.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
"Emekli Kasapa Uğrayamaz Oldu!"
Haber albümü için resme tıklayın

Altınordu'da, emekliler kasapa gidemez oldu. Günde en fazla bir emeklinin gün içinde kasapa gelerek et aldığını dile getiren Kasap Ömer Dilmen, "Artık kasaplarda memurları ya da esnafı görürsünüz. Özel sektör çalışanlarıyla SGK emeklileri kasaplara uğramaz oldu. Et fiyatları yükseldikçe, kasaplara gelen emekli sayısı da azalıyor. Ramazan geldiğinde, sofralara et konup konulamayacağı bile meçhul hale geldi." şeklinde konuştu. 

Gelenlerinde iyi oranda alışveriş yaptığını kaydeden Dilmen, "Vatandaş ramazan dolayısıyla et almamazlık yapmıyor." dedi. Fişlerde ki miktarları Ordu Hayat'la paylaştı. 

Ekonomik Sıkıntı Derinleşiyor

Dana kıyma fiyatının 460 liraya yükseldiğini belirten Dilmen, "Yarım kilo dana kıyma almak bile artık cebimizi yakıyor. Et fiyatlarındaki bu artış, sofralarımızdaki et miktarını ciddi şekilde etkiliyor" dedi. Bu durumun özellikle emeklileri ve düşük gelirli vatandaşları olumsuz etkilediğini vurgulayan Dilmen, et fiyatlarındaki artışın ekonomik sıkıntıları daha da derinleştirdiğini ifade etti. 

Sağlam Tedbir Şart!

Altınordu'da emeklilerin ve dar gelirli ailelerin ete erişim konusundaki zorluklarına dikkat çeken Dilmen, fiyatların kontrol altına alınması için yetkililerden adımlar atılmasını beklediklerini sözlerine ekledi.  

Özel Haber/ Sibel Yılmaz 

18 Mar 2024 - 12:17 Ordu/ Ordu- Ekonomi

Mahreç  Sibel Yılmaz