Hamarat’tan Çirkin Siyaset!

AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, Ordu'nun Çaybaşı ilçesinde seçim çalışmaları sırasında kadın ve çocukların da bulunduğu ortamda cinsiyetçi ifadeler kullandı. Hamarat'ın, Çaybaşı'ndaki sözleri büyük tepki çekti. Kamuoyundan gelen eleştiriler, sözlerinin siyasi nezakete ve ahlaka aykırı olduğunu vurguladı.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Hamarat’tan Çirkin Siyaset!
Video için play'e tıklayın

AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, Ordu Çaybaşı'nda yaptığı bir konuşmada, kadın ve çocukların da bulunduğu ortamda cinsiyetçi ifadeler kullandı.

Hamarat'ın "Çivi gibi bir laf atarım görürsünüz ne olduğunu" sözleri tepkilere neden oldu.

Hamarat, geçtiğimiz gün Ordu'nun Çaybaşı ilçesinde seçim çalışmaları kapsamında Köklük Mahallesi'nde ziyaretlerde bulundu.

AK Parti Çaybaşı Belediye Başkan adayı İsmet Yanık ile birlikte Köklük Mahallesi'nin meydanında konuşma yapan Hamarat, "Milletvekili Mustafa Hamarat iyi hoş ama çakılı çivisi var mı diyorlarmış. Bunlar herhalde başka bir çakılı çivi arıyorlar. Çivi gibi bir laf atarım görürsünüz ne olduğunu" dedi.

Hamarat'ın bu sözleri, AK Partili üyeler tarafından alkışla karşılansa da, kamuoyunda büyük tepki çekti. Birçok kişi, Hamarat'ın sözlerini "seviyesiz" ve "ağza alınmayacak" olarak nitelendirdi.

Hamarat'ın sözleri, siyasi nezakete ve ahlaka aykırı olduğu gerekçesiyle eleştirildi.

17 Mar 2024 - 15:28 Ordu/ Ordu- Siyaset

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu