Mühendisten Sert Tepki: Fındık Elinoğluna Mahkum

Rekabet Kurumu’nun Ferrero firması kararına sert tepki gösteren Ziraat Mühendisi ve Saadet Partisi Altınordu Belediye Başkan Adayı Haluk Şensoy, “Fındığı elinoğlunun vicdanına mahkum ettiniz” dedi.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

Ziraat Yüksek Mühendisi Haluk Şensoy, Rekabet Kurumu’nun yabancı firma Ferrero için verdiği kararı eleştirerek sert tepki gösterdi.

Şensoy; “Dava sonuçlanmış ve elinoğlu daha yaramazlık yapmayacağının taahhüdünü vermiş bize. Milyonlarca insanın ekmek yediği bir sektörü elinoğlunun vicdanınada mahkum ettiniz ya en sonunda hepinize helal olsun” diyerek isyan etti.

Sosyal Medyadan Paylaştı

Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda Şensoy, “Dünyada sahip olduğumuz yegane  Tekel (dünyada üretimin yarısından fazlasını üreten) ürünümüz fındıktır. Binlerce yıllık devlet kültürü olan ve dünyaya yüzlerce yıl hükmeden bu necip milletin bu eşsiz ürününün, yetiştirmesini, işlemesini ve de pazarlamasını beceremeyipte 2014 yılında elinoğlunu direk ülke içerisine sokmak ve bu ürünü ona devretmek” ifadelerine yer verdi.

“Çok Önceden Tehlike Vardı”

Çok önceden bu tehlikenin var olduğunu hatırlatan Şensoy; “Biz o yıllarda haykırdık olacakları biliyorduk ama diğer hiç kimse sektör dahil ağzını açıpta 2 kelime edememişlerdi. O yıldan sonra tehlike ve korkularımızın hepsini bize elinoğlu yaşattı. Sonra onu biz şikayet ettik rekabet kuruluna, dava sonuçlanmış ve elinoğlu daha yaramazlık yapmayacağının taahhüdünü vermiş bize. Milyonlarca insanın ekmek yediği bir sektörü elinoğlunun vicdanınada mahkum ettinizya en sonunda hepinize helal olsun. Gerçekten çok utanıyorum” dedi.

17 Mar 2024 - 14:10 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir