“Bu Tarım Makineleri Ordu’nun Neresinde Kullanılacak?”

İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin geçen yaz satın aldığı ve uzun süre sergilediği tarım makinelerini eleştirdi. Yılmaz, makinelerin Ordu'nun coğrafi şartlarına uygun olmadığını ve yerel ürünler için fayda sağlamayacağını belirtti.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin geçtiğimiz yaz aylarında aldığı ve Büyükşehir Belediyesi önünde aylarca sergilediği tarım makineleri, İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz tarafından eleştirildi.

Enver Yılmaz, makinelerin Ordu'nun coğrafi şartlarına uygun olmadığını ve Ordu'da üretilen ürünlere fayda sağlamayacağının altını çizdi.

Enver Yılmaz, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Ordu fındık tarımıyla geçinip ve yüzde 95 seviyesinde yerelden fındık ağırlıklı ürünü hasat eden bir il. Arıcılığımız da var, kiviciliğimiz de var ama bunların hiçbirisi tarım makineleriyle alakalı değil. Nüfusumuzun aşağı yukarı hiçbirisini ilgilendirmiyor. Hiçbir Ordulu vatandaşı ilgilendirmeyen bu buğday makinesinin burada ne işi var? Bu Ordu Büyükşehir Belediyesi bölümünde 3 ay neden sergilendi? Gösteriş dışında, hava dışında, PR dışında, sosyal medyada reklam dışında Büyükşehir Belediyesi'ne ne faydası oldu?"

Enver Yılmaz, makinelerin Ordu'da kullanıldığı bir alan olup olmadığını sordu ve şunları ekledi:

"Bunlar fındık patozu değil. Bunlar traktör de değil. Bunlar da fındık ürünü, kivi ve Orduluların ürettiği ürünlerin hiçbirisi olmayacak. Muhtemelen 600 litrelik bu alan ya buğday ya çeltik gibi ürünlere bakın ama gördüğünüz gibi Ordu Büyükşehir Belediyesi yazıyor. Tarımsal makinalar DOKAP’tan alınmış. Kalkınma ajansı devreye gitmiş. Kim buradan ne aldı ne kazandı bunu yerinde görmek lazım. Şu makineye bakar mısınız? Şu makine Ordu coğrafyasında kullanılacak bir köy var mıdır? Ordu'nun coğrafyası düşündüğümüzde bunun traktöre takılı olduğunu hesap ettiğimizde ne olacak nasıl olacak Ordulu hemşehrilerimiz bunun muhasebesinde zamanı geldiğinde görecek."

“Bu Tarım Makineleri Ordu’nun Neresinde Kullanılacak?”

17 Mar 2024 - 10:15 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu