Hindistan'da Türk Fındığı Tanıtımı

Ticaret Bakanlığının "Turquality Tanıtım Projesi" desteğiyle Türk fındığının alternatif pazarlara yönelik ihracatını artırmak amacıyla Karadeniz ve İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birlikleri tarafından yürütülen tanıtım projesi Hindistan'da hızlı bir başlangıç yaptı.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ticaret Bakanlığının “Turquality Tanıtım Projesi” desteğiyle Türk fındığının alternatif pazarlara yönelik ihracatının artırılması amacıyla Karadeniz ile İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birlikleri tarafından Hindistan’da yürütülecek tanıtım projesine hızlı bir başlangıç yapıldı.

Dünyanın en büyük kuruyemiş pazarlarından biri konumunda yer alan Hindistan’ın Yeni Delhi şehrinde düzenlenen ve ülkenin en büyük gıda fuarı olan AAHAR’a “Türk Fındığı” markasıyla bir stant ile iştirak edilerek tanıtım faaliyetleri gerçekleştirildi. 

Hindistan'da Türk Fındığı Tanıtımı

Bilgilendirme Yapıldı

İhracatçı Birlikleri tarafından açılan stantta, Türk fındığı ile ülkemiz fındık sektörüne ilişkin tanıtıcı bilgilerin yanı sıra Türk fındık ihracatçılarının iletişim bilgilerinin de yer aldığı broşürler dağıtıldı. Yerel bir beslenme uzmanı ile de işbirliği yapılarak fındığın sağlığa yararları hakkında ziyaretçilere bilgilendirmeler yapıldı.

Tarif Kartları Yırttı 

Türk fındığının Hint mutfağındaki kullanım alanlarına yönelik potansiyelin açığa çıkarılması amacıyla tanıtım standında oluşturulan özel bir alanda, ünlü Hint şefler tarafından fındığın ana malzeme olarak kullanıldığı 12 farklı tarif geliştirilerek ziyaretçilerin beğenisine sunuldu ve tarif kartları dağıtıldı.

Sponsor Oldu

Öte yandan, fuar ile eşzamanlı olarak düzenlenen ve 600’ün üzerinde yerel şefin iştirak ettiği “Culinary Art India” etkinliğine “Türk Fındığı” markasıyla sponsor olundu ve fındıklı ürünlerin imalatına yönelik canlı gösteriler düzenlenmesi sağlandı. Haber merkezi

 

  

16 Mar 2024 - 09:22 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Hayatgazetesi Ordu