Fiskobirlik Kendi Elektriğini Üretiyor

Fiskobirlik, 115 Milyonluk yatırımla kendi elektriğini üretmeye başladı.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Karadeniz Bölgesi'nde fındık üreticileri tarafından kurulan Fiskobirlik, 115 milyon liralık yatırım ile kendi elektriğini üretmeye başladı.

Bölgenin önde gelen fındık üretici birliği olan Fiskobirlik, önemli bir adım daha atarak kendi enerjisini üretmeye başladı. Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, Giresun'un Şebinkarahisar ilçesinde 50 dönümlük arazi üzerine kurulan güneş enerji santralinde 115 milyon lira yatırımla elektrik üretimine başladıklarını duyurdu.  

Fiskobirlik Kendi Elektriğini Üretiyor

"Öz Kaynaklarımızla Yapıldı"

Bayraktar, yaptığı açıklamada, bu yatırımın fındık üreticileri için önemli bir adım olduğunu belirtti ve şu şekilde konuştu;

"Giresun ili Şebinkarahisar İlçesinde 50 dönüm arazi üzerinde yaklaşık 115 milyon TL yatırım bedeliyle tamamen öz kaynaklarımızla yapımını gerçekleştirdiğimiz Fiskobirlik Güneş Enerjisi Santralimizde üretilen elektrik, bugün itibarıyla ülkemizin elektrik sistemine verilmeye başlanmıştır. Birliğimizin ve üretim tesislerimizin enerji ihtiyacının tamamını karşılayacak olan Santralimiz, ülkemize, aziz milletimize ve tüm Fiskobirlik camiamıza hayırlı uğurlu olsun."  

16 Mar 2024 - 11:50 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz