Vatandaş Fidan Almaya Başladı

Bahar erken gelince dikime hazır fidanlar da vatandaşın alımına sunuldu.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

Ordu’da bahar mevsiminin erken gelmesi ve havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte dikime hazır meyve fidanları satışa çıkarıldı.

Bahar mevsiminin gelmesi ve havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte getirilen meyve fidanları yoğun ilgi gördü.

Altınordu’da bulunan Uzman Tarım'da limon, erik, elma, armut, kiraz, yaş hurma, dut ve ceviz fidanları alıcılarını bekliyor.

Satışa sunulan yaklaşık 30 farklı cinsten yüzlerce fidan, 75 ile 250 TL arasında alıcı buluyor.

"Narenciye Fiyatları Satılıyor"

Uzman Tarım'dan Murat Kurt, fidan satışlarına başladıklarını belirterek, “Bu yıl bahar biraz daha erken geldi. Şu an fidanlar dikilebiliyor. Tüplü fidanlar ise 12 ay dikilebiliyor. Çıplak kök fidan almasınlar. Havalar ısındığı için tutma imkanı zayıf. Tüplü fidanı tercih etsinler. Üreticilerimiz için meyve fidanlarımızı erken getirdik. Şu an 30 çeşit fidanımız var. Fiyatlarımız 75 liradan başlıyor, 250 liraya kadar gidiyor. Ağırlıkla limon, mandalina, portakaldan oluşan narenciye fidanlarını satıyoruz. Yine armut, kiraz ve diğer yerel çeşit meyve fidanlarımız da müşterilerimizi bekliyor. Fidanlarımız arasında 3-5 yaşında direkt meyve veren fidanlar da var. Fidanı alıp, aynı yıl içinde meyvesini yiyebilirler. Şu an için ilgi gayet güzel. Vatandaşlarımız meyve fidanlarını tercih ediyorlar.” dedi.  

Vatandaşların meyve fidanlarına yoğun ilgi gösterdiğini aktaran Kurt, sıcak havaları gören vatandaşların fidanını alıp köyün yolunu tuttuğunu dile getirdi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul ( Özel Haber

16 Mar 2024 - 10:30 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz