İmamoğlu'na "Meczup" Benzetmesi ve Balya Balya Para Tartışması!

Nedim Şener, son köşe yazısında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef alarak "meczup" benzetmesinde bulundu. Şener, "Meczup Ekrem'in balyalardaki parmak izleri" başlıklı yazısında İmamoğlu'nun son dönemdeki eylemlerini sert bir dille eleştirdi.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Nedim Şener, köşe yazısında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu "meczup" olarak nitelendirerek, İmamoğlu'nun "Meczup Ekrem'in balyalardaki parmak izleri" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Yazıda Şener, İmamoğlu'nun CHP İstanbul İl Başkanlığı binasının alımı için olduğu iddia edilen balya balya paraların sayım görüntüsünü ele alıyor. Şener, İmamoğlu'nun bu görüntüyü "meczup" gibi davranarak savunduğunu ve CHP'ye ait 25 milyon TL'nin haricinde 15 milyon TL'nin kaynağını açıklayamadığını belirtiyor.

Şener'in yazısında öne çıkan bazı noktalar:

İmamoğlu'nun, "Vali itlik yapmıştır", "YSK üyelerine ahmak", "Senin beynin tutulmuş", "Sen terbiyesiz birisin, ahlaksız birisin", "Vız gelir tırıs giderler" gibi hakaretler ettiğini savunuyor.

İmamoğlu'nun, CHP İstanbul İl Başkanlığı binasının alımı için kullanılan balya balya paraların kaynağını "bağış" olarak açıkladığını, ancak bağışçıların kim olduğunu ve makbuz kesilip kesilmediğini bilmediğini ifade ediyor.

İmamoğlu'nun, para sayma görüntülerindeki İmamoğlu İnşaat Genel Müdürü Tuncay Yılmaz'ın orada ne işinin olduğunu açıklayamadığını öne sürüyor.

Şener, İmamoğlu'nun "meczup" gibi davrandığını ve bu olayın CHP'nin başına bela açacağını savunuyor.

15 Mar 2024 - 17:19 - Siyaset

Mahreç  Salih Can Ongun