OBB’den Seçime Günler Kala Bir Kredi Daha!

Sadece 3 gün önce gerçekleştirilen mecliste 100 milyon lira borçlanan Ordu Büyükşehir Belediyesi, bu kez 250 milyon lira daha kredi çekmek için meclisten onay aldı.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ordu Büyükşehir Belediyesi, 3 gün önce 100 milyon lira borçlandıktan sonra, bu kez 250 milyon lira daha kredi çekmek için meclis onayı aldı. Şubat ayında çekilen 100 milyon lira ile birlikte üçüncü kez borçlanan OBB'nin son bir ayda toplam 530 milyon lira kredi çekmesi tepkilere neden oldu.

OBB'nin borçlanma yetkisi CHP'li üyelerin ret oylarına rağmen AKP ve MHP'li üyelerin oylarıyla kabul edildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Sami Torun borçlanmaya tepki gösterdi.

Sami Torun, “Bir aylık kredinin toplamı 400 milyonu geçti. Geçen toplantıda 100 milyondu, bu toplantıda da 250 milyon liraya krediye meclis onay verdi. Biz ret oyu kullandık. Biz baştan beri hep bu kredilerin aslında Ordu'ya bundan sonra gelecek yönetimler için hep sıkıntı olacağını, bu kredilerin bir ödenme sürecinin olduğunu, kredi faizlerinin ne kadar yükseldiğini sürekli gündeme getirdik. Halkımızın bilgisine sunduk. Ne yazık ki seçime 15 gün kala tekrar bir krediyle gündeme geldik. Bence bu gidişat çok iyi değil. Bundan sonraki gelecek Büyükşehir yönetimi için de çok büyük sorunlar teşkil edecek bu kredilerin ödenmesi. Bu kredi karşılığında da yapılan hizmetlere baktığımızda da krediyi de karşılamadığı da zaten gözüküyor. Artık bundan sonra gelecek yeni yönetimlerin, Allah yardımcısı olsun. Bu paralar hep halkımızın cebinden çıkacak paralar” ifadelerini kullandı.

OBB’den Seçime Günler Kala Bir Kredi Daha!

15 Mar 2024 - 16:00 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu