Çalışanla OBB'ye Karşı Eylem Başlattı

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin çöp nakli işlerini yapan Özkartallar şirketi çalışanları, kendilerine verilen kadro sözlerinin tutulmaması üzerine eylem başlattı.

Burak  Yıldız
Burak Yıldız Tüm Haberleri

Ordu'nun çöp nakli işlerini yürüten Özkartallar şirketi çalışanları, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından kendilerine verilen işe alma sözlerinin tutulmaması üzerine eyleme geçti. Büyükşehir Belediyesi'nin kadro sözlerini tutmadığı gerekçesiyle toplam 75 çalışandan 65'i işe çıkmayacağını ve çöpleri nakletmeyeceklerini belirtti. 

"Sözler Yerine Getirilmedi"

Özkartallar şirketinde formen olarak görev yapan Mehmet Yazıcı, yaptığı açıklamada, belediye yetkilileri tarafından kendilerine verilen kadro sözlerinin yerine getirilmediğini ve bu nedenle sabır noktalarının tükendiğini ifade etti. Yaklaşık 5 yıldır çöp nakli işini üstlendiklerini ancak belediyenin verdiği sözlerin yerine getirilmemesi üzerine eyleme karar verdiklerini belirtti. 

Benzer şekilde, diğer bir çalışan olan Hayrullah Şen de belediye tarafından her seferinde verilen sözlerin tutulmadığını ve artık yasal haklarını kullanarak işe çıkmayacaklarını dile getirdi.

Çalışanlardan Remzi Güneş, geçen yıl belediye başkanının verdiği sözlerin yerine getirilmediğini ve ihale sürecinin değiştiğini ifade ederken, Besim Arıyel ise belediye personelinin daha az çalışma saatine sahip olduğunu ve kadroya alınana kadar eylemlerinin devam edeceğini belirtti. 

15 Mar 2024 - 15:30 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz