Kadınların Spora Entegrasyonu İçin Erasmus+ Projesi Başladı!

Genç kadınların spordan uzak kalmasını ve sporu bırakmasını etkileyen faktörleri inceleyecek ve spora katılımlarını artırmak için çözümler üretecek bir Erasmus+ projesi başladı.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri


Genç kadınların spordan uzak kalmasını ve sporu bırakmasını etkileyen faktörleri inceleyecek ve spora katılımlarını artırmak için çözümler üretecek bir Erasmus+ projesi başladı.

Proje Hakkında

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Gençlik Merkezi ve Avusturya, İspanya, Portekiz ve Çek Cumhuriyeti'nden 4 kuruluş tarafından ortaklaşa yürütülen proje, sporun ve fiziksel aktivitenin genç kadınlar için anlamlı, motive edici ve erişilebilir olmasını sağlayacak.

Projenin Hedefleri:

Genç kadınların spordan uzak kalmasını ve sporu bırakmasını etkileyen sosyal ve gençlik temelli süreçleri incelemek.
Genç kadınların spora katılımının artırılması için ortak çözümler üretmek.
Sporun ve fiziksel aktivitenin genç kadınlar için önemini farkındalık yaratmak.

Faaliyetler:

16-22 Mayıs 2024 tarihleri arasında Avusturya'nın Viyana şehrinde gerçekleştirilecek olan faaliyete 18-30 yaş arası, iyi derecede İngilizce bilen, spora ve sportif faaliyetlere ilgili, ekip çalışmalarına yatkın ve iletişim becerileri güçlü genç kadınlar katılabilir.
Başvurular:

Projeye katılmak isteyenler https://forms.gle/SoL8xfcfhEjKrhdU8 linkindeki formu doldurarak başvurabilirler.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç'in Değerlendirmesi:

"Avusturya'nın Viyana şehrinde 16-22 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek olan faaliyete başvuru şartlarını taşıyan hemşerilerimizi katılmaya davet ediyorum. Bundan sonra da önemli uluslararası ve ulusal projeler içinde olmaya devam edeceğiz."

15 Mar 2024 - 14:07 - Spor

Mahreç  Salih Can Ongun