Ordu’da İYİ Parti Eski İlçe Başkanı İstifa Etti

İYİ Parti Altınordu eski İlçe Başkanı İbrahim Yeşilalan, partiden istifa ettiğini açıkladı.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İYİ Parti Altınordu Eski İlçe Başkanı İbrahim Yeşilalan, Şarkiye Mahallesi Süleyman Felek Caddesinde düzenlediği basın toplantısınad partiden istifa ettiğini açıkladı.

Yeşilalan, düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, 2018 yılından beri İYİ Parti Altınordu İlçe Başkanlığı görevini yürüttüğünü ve bu süreçte teşkilatı 368 üyeden 2940 üyeye çıkardıklarını söyledi.

Genel Merkezle İstişare Eksikliği

Yeşilalan, 2023 genel seçimlerinde milletvekili aday belirleme sürecinde de genel merkezin Ordu ile istişare etmediğini ve bu nedenle Ordu'dan milletvekili çıkaramadıklarını savundu.

Ordu’da İYİ Parti Eski İlçe Başkanı İstifa Etti

Parti Tüzüğüne Aykırılıklar

Yeşilalan, son dönemde partide yaşanan bazı gelişmelerin tüzüğe aykırı olduğunu ve bu nedenle istifa kararı aldığını söyledi.

"Teşkilatımızın Görüşleri Gözardı Edildi"

Yeşilalan, "Teşkilatımızın görüşleri göz ardı edildi. Bu durum partimize zarar vermektedir. Ben de bu nedenle istifa ediyorum." dedi.

Yeşilalan, kuruluş amacından sapan ve inandıkları değerlere ihanet eden bir partide daha fazla yer alamayacağını belirterek, "İYİ Parti Altınordu İlçe Başkanlığı yapmış bir kardeşiniz olarak, birlikte çalıştığımız il ve ilçe yönetim kurulumuz ve İyi Parti üyesi arkadaşlarımla birlikte eskilerin deyimiyle gördüğüm lüzum üzerine değil; 'gördüğüm lüzumsuzlar' üzerine İYİ Parti'den istifa ediyoruz." dedi.

15 Mar 2024 - 12:08 Ordu/ Ordu- Siyaset

Mahreç  Salih Can Ongun