"İki Katlı Otopark Sorunu Ortadan Kaldıracak"

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, şehirdeki otopark sorununu çözmek için katlı otopark sistemini devreye sokacaklarını açıkladı.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar şehirde yetersiz kalan otopark sorununu katlı otopark sistemi ile çözeceklerini belirtti.
Katlı Otopark Projesi'nin yeni dönemin önemli projelerinden biri olduğunu ifade eden Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, "80 araç kapasiteli Meydan Kapalı Otopark ve cadde üstü otoparkları ile trafiği bir nebze olsun rahatlatmıştık. Kapalı otoparkımız ve cadde üstü otoparkları ile 500 araçlık otopark sayısına ulaşmıştık. İnşallah 31 Mart Yerel Seçimlerini kazandıktan sonra şehir içerisinde otopark sorununu katlı otopark sistemi ile çözmeyi düşünüyoruz. Bunla ilgili yer planlamalarını yaptık. İnşallah yeni dönemde hayata geçireceğimiz projelerden bir tanesi bu olacak." dedi. 

"Daha Fazla Araç Olacak"

Katlı otoparkların dikey olarak inşa edildiği için az yer kapladığını ifade eden Başkan Kibar, "Bu sınırlı alanlarda daha fazla otopark kapasitesi sağlar. Her katın üzerine eklenen yeni seviyelerle katlı otoparklar, daha fazla aracı aynı alanda barındırabilir, böylece şehrimizdeki genel otopark kapasitesi artmış olacak. Katlı otoparklar, şehir trafiğini düzenleyerek araç park etme konusundaki karmaşayı azaltacaktır. Bu da trafik akışını hızlandıracak. Katlı otoparklar, tek katlı otoparklara kıyasla daha az zemin kapladığı için bu da yeşil alanları koruma konusunda avantaj sağlayacaktır." diye konuştu.

14 Mar 2024 - 16:10 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz