20 Bin 736 Kişi Eski Tip Sürücü Kimliği Kullanıyor

Ordu Nüfus İl Müdürü Yusuf Mercan uyardı! Eski ehliyet kimlik kartlarını yenilemeyenlere cezai işlem uygulanacağını dile getirdi.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ordu Nüfus İl Müdürü Yusuf Mercan, vatandaşları eski tip sürücü belgeleri ve kimlik kartlarını yenilemeleri konusunda uyardı.

Müdür Mercan yaptığı uyarıda, Eski tip sürücü belgesinin yenileme ücretinin 15 TL olduğu ve bu işlem için aile hekiminden alınacak sürücü olur raporuyla Altınordu ve il nüfus müdürlüklerine başvuru yapılması gerektiğini belirtti. 

20 Bin 736 Kişi Eski Kimlik Kullanıyor

Altınordu'da 20 bin 736 kişinin eski tip sürücü belgesi olduğunu dile getiren Nüfus İl Müdürü Yusuf Mercan, eski kartını yenileyip yeni tip sürücü kimlik kartına geçenlerin sayısının 74 bin 675 kişi olduğunu dile getirdi. 

20 Bin 736 Kişi Eski Tip Sürücü Kimliği Kullanıyor

Müdür Mercan, son başvuru tarihinin 31 Aralık 2024 olduğu vurguladı. Vatandaşların başvurularını son günlere bırakmamaları gerektiği ifade etti. Bu önlemle nüfus müdürlüklerindeki yoğunluğun önüne geçileceği ve işlemlerin daha düzenli bir şekilde yürütüleceğini vurguladı.

Vatandaşların zaman kaybetmeden nüfus müdürlüklerine gelerek işlemlerini yapmasını söyleyen Müdür Mercan, "Cezai işleme maruz kalmamayın" dedi. 

Özel Haber/ Sibel Yılmaz 

14 Mar 2024 - 15:30 - Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz