Ordu'da "İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi Projesi" Devam Ediyor

"İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi" protokolü kapsamında Ordu'da başlatılan proje, yüzlerce öğrenci ile devam ediyor.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri
Ordu'da "İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi Projesi" Devam Ediyor
Ordu'da "İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi Projesi" Devam Ediyor
Haber albümü için resme tıklayın

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan "İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi" protokolü kapsamında Ordu'da başlatılan proje, yüzlerce öğrenci ile devam ediyor.

Antrenörler Eşliğinde Eğitim

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlükleri tarafından görevlendirilen antrenörler tarafından İlkokul 4. sınıf öğrencilerine yönelik Spor Dalı Eğitimi Projesi, Ordu'nun 19 ilçesinde Milli Eğitime bağlı ilkokullarda devam ediyor.

Ordu'da

Öğrenciler Büyük Bir Mutlulukla Katılıyor

Ordu ve ilçelerinde eğitim gören öğrenciler hem eğlenerek hem de yeteneklerini göstererek bu faaliyetlere büyük bir mutlulukla katılım sağlıyorlar.

Yetenek Keşfi ve Geliştirme

İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi Projesinin, ilkokul çağındaki çocukların sportif yeteneklerinin keşfedilmesi ve sonraki eğitim kademeleri için de bu tespitin esas alınarak çocukların yetenekleri doğrultusunda yetiştirilmesinde önemli bir proje olduğu biliniyor.Ordu'da

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç'ten Açıklama

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, projeyle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Çocuklarımıza fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılması, fiziksel ve zihinsel kapasitelerinin geliştirilmesi, spor kültürünün oluşturulması ve spor aracılığıyla öğrencilerin sosyal hayata katılımlarının artırılması amacıyla ilkokullarda hayata geçirilen proje bünyesinde antrenörlerimiz eşliğinde eğitimlerimize başladık. İlkokulda okuyan her bir öğrencimizin, mezun olana kadar bir spor branşını tanıması, öğrenmesi ve bu yeteneklerini geliştirmesi en büyük hedeflerimizden biridir. Bizlerde yıl boyunca devam edecek projede okullarımızı ziyaret ederek öğrencilerimiz ile bir araya geleceğiz. Çalışmalarını yerinde inceleyerek gelişimlerini yakından takip edeceğiz. İnşallah bu proje sayesinde yeni yetenekler de keşfedilerek ülke sporuna büyük bir katkı sağlanmış olacaktır."Ordu'da

14 Mar 2024 - 14:00 Ordu/ Ordu- Spor

Mahreç  Salih Can Ongun