Rüsumat-4 Gençlikspor Ligde Kalmayı Başardı

Rüsumat-4 Gençlikspor'da Teknik Direktör Hakan Yurdakul, "Hiçbir zaman vazgeçmedik, bitti demedik ve ligde kaldık" dedi.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri
Rüsumat-4 Gençlikspor Ligde Kalmayı Başardı
Haber albümü için resme tıklayın

2023- 2024 sezonunda Türkiye Kadınlar Futbol 2.Ligi'nde kalmayı başaran Rüsumat-4 Gençlikspor'da Teknik Direktör Hakan Yurdakul, "Hiçbir zaman vazgeçmedik, bitti demedik ve ligde kaldık" dedi.

Hedef Play-Off'tu, Düşme Potasına Kadar Gerilediler

Geçen sezon Play-Off'u hedeflemesine rağmen şanssız mağlubiyetler alarak alt sıralarda kalan Rüsumat-4 Gençlikspor, buna rağmen ligde kalmayı başardı.

Türkiye Kadınlar Futbol 2.Ligi C Grubu'nda mücadele eden Ordu temsilcisi, 14 müsabakada 4 galibiyet 1 beraberlik 9 mağlubiyet alırken, topladığı 13 puanla ligi 6. sırada tamamladı.

Rüsumat-4 Gençlikspor Ligde Kalmayı Başardı

Teknik Direktör Yurdakul: "Hiçbir Zaman Vazgeçmedik"

Geride kalan süreci değerlendiren Teknik Direktör Hakan Yurdakul, şunları kaydetti:

"2016'da başlayan kadın futbol tarihimiz, 5 yılı 3. Lig'de, son iki sezonu 2. Lig'de olmak üzere pandemiyle geçen boş sezonla beraber 8 senemizi kadın futboluna feda etmişiz. Kulüp tarihimizde iki sezon önce 3. Lig şampiyonu olarak yükseldiğimiz Kadınlar 2. Ligi'nde geçen sezon ligi 3. bitirmiş ve 1.Lig'e yükselme Play-Off maçı oynamış, iyi oynamamıza rağmen 2-0 kaybedip elenmiştik.
Rüsumat-4 Gençlikspor Ligde Kalmayı Başardı
Bu sezon ise kadınlar 2.Ligi'ne iyi başlangıç yapmış, Play-Off'un iddialı ekiplerinden olduğumuzu yine dosta düşmana gösterdik. Ama iyi oynadığımız hatta maçların hakimi olup bir çok gol pozisyonundan da yararlanamayıp kötü goller yiyerek düşme potasına yaklaşmıştık. Ancak kendi evimizdeki yoğun kalabalıkla son hafta maça çıkıp kazanarak, hak ettiğimiz 2.Lig'de kalmayı başardık.Rüsumat-4 Gençlikspor Ligde Kalmayı Başardı
Başta emek veren sporcularımıza, hocalarımıza, velilerimize, evimizdeki maçlarda tribünü doldurup bizi destekleyenlere, deplasmanlara giderken bize yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyoruz. 14 haftalık serüvende birçok tecrübe kazandık. Hiçbir zaman vazgeçmedik, bitti demedik. Hatalarımızdan ders çıkararak, iyi yaptığımız şeyleri daha iyi yaparak yeni sezona hazırlanacağız. Biz sadece bir kulüp değil, kocaman bir aileyiz."

Rüsumat-4 Gençlikspor, önümüzdeki sezon da Türkiye Kadınlar Futbol 2.Ligi'nde mücadele edecek.

14 Mar 2024 - 13:11 Ordu/ Ordu- Spor

Mahreç  Salih Can Ongun