Ordu'da ASKOM Toplantısı Gerçekleşti

Ordu'da ASKOM toplantısı yapıldı. İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Dursun Tüzün liderliğinde gerçekleşen toplantıda kardiyoloji hastalarına odaklanıldı. Toplantıya sağlık kuruluşlarının üst düzey yetkilileri ve kardiyoloji uzmanları katıldı.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ordu İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Dursun Tüzün'ün öncülüğünde, kardiyoloji hastalarına odaklanan bir İl Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu ( ASKOM) toplantısı gerçekleştirildi.

Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı, Sağlık Hizmetleri Başkanı, Başkan Yardımcıları, İl Ambulans Servisi Başhekimi ve Ordu'da görev yapan tüm kamu hastanelerinin yöneticileri ve kardiyoloji uzmanları katıldı.

Toplantıda, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Muhammed Yasin Ergül tarafından sunum yapıldı. Sunumda, Sağlık Bakanlığı'nın acil sağlık hizmetleri ile ilgili yönetmelik hükümleri gereği, il dışı ve il içi sevk oranları, acil servis – primer vaka kabulü, hastaneler arası nakiller ve hastaneden eve/evden hastaneye nakiller gibi konularda bilgi verildi. Ayrıca, acil sağlık hizmetlerinde ve sevklerde karşılaşılan sorunlar değerlendirilerek çözümler arandı.

Toplantıda, acil sağlık hizmetlerinin ve hasta sevk işlemlerinin daha koordineli sağlanabilmesi için önemli kararlar alındı.

Ordu'da ASKOM Toplantısı Gerçekleşti

14 Mar 2024 - 10:50 Ordu/ Ordu- Sağlık

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu