Siyasilere Çağrı: Yeni Sanayi Alanları Şart!

OTSO Başkanı Adil Levent Karlıbel, Ordu sanayisinin gelişmesi için sanayicilere arsa üretilmesi gerektiğinin altını çizerek yatırım için yeni arazilerin kullanıma sunulmasını istedi.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Adil Levent Karlıbel, yeni Organize Sanayi Bölgesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Altyapı Projeleri Sunuldu

15 firmanın arazi tahsisini yaptıklarını ve Bakanlığa altyapı projelerini sunduklarını açıklayan Başkan Karlıbel, “15 firmaya arazi tahsisini yaptık ve Mayıs ayı itibariyle işlerine başlayacaklar. Altyapı projelerini de Bakanlığa sunduk ve Bakanlıkça uygun görülmesini bekliyoruz. İki aylık süreçte bakanlıktan kabul görür diye bekliyoruz” dedi.

“İş Siyasilerde”

İlk etapta 5 Bin kişiye istihdam sağlanacağını belirten Başkan Karlıbel, “Bundan sonraki süreçte de artık ihaleye hazır hale geleceğiz. Sonrasında da iş siyasilerimize düşüyor, bize ödenek çıkaracaklar. İhaleye ise Temmuz ve Ağustos aylarında çıkmasını istiyoruz. Bu yeni Organize Sanayimiz ilk etapta 5 Bin kişilik bir istihdam sağlayacak” diyerek siyasilerden de destek beklediklerini söyledi.

“Yatırım İçin Arazi Üretilmeli”

Başkan Karlıbel, Ordu’da yatırım için yeni alanların açılması gerektiğini söyleyerek şunlara değindi; “Yeni organize sanayiler açılmadığı sürece Ordu’daki mevcut sanayi sitelerinde kiralarla yatırımcının çalışma şansı yok. Dolayısıyla bol bol yatırım için arazi üreterek bu fiyatların düşürülmesi lazım. Büyükşehirlerin görevi hem orta ölçekli hem de küçük sanayiciye arsa üretip sunmak olmalı.”

Özel Haber: Soner Özdemir

14 Mar 2024 - 10:20 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir