Vatandaş Pide Alamıyor

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte bir yandan fırınların önünde uzun pide kuyrukları oluşurken, diğer yandan bazı vatandaşlar da pahalılık nedeniyle artık pide alamadıklarını belirtiyor.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
Vatandaş Pide Alamıyor
Vatandaş Pide Alamıyor
Haber albümü için resme tıklayın

Ordu'da, ramazanın gelmesiyle birlikte vatandaşların iftar hazırlıkları ve alışveriş telaşı arttı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da ekmek fırınlarının önünde iftar öncesi uzun pide kuyrukları oluştu. Ancak, bazı vatandaşlar pide fiyatlarının yüksekliği nedeniyle pide yerine ekmek aldıklarını belirtiyor.

Vatandaş Pide Alamıyor

“Daha Ucuz Diye Ekmek Alıyorum”

Ordulu Turgut Özcan, “Geçim gerçekten çok zor. Her şey çok pahalı. Masraflara yetişemiyorum. Ben zaten bir engelli maaşıyla geçiniyorum. Oruç da tutuyorum ama bu yıl iftarı pideyle yapamıyorum. Daha ucuz olduğu için ekmek alıyorum. Ekonomik durumum ona el veriyor” dedi.

Vatandaş Pide Alamıyor

“Geçim Zor”

Kenan Kurtbalcı ise, “Bir hanım bir ben varız. Kalabalık değiliz biz. Eğer kalabalık olmuş olsak zorlanırdık. Kendimize kadar yapıyoruz alışverişimizi. Hanım pide seviyor. Ben de ekmek tercih ediyorum. Ama görüyorum insanların pide almakta zorlandığını. Hayat artık çok pahalı. Bir pide 20 lira. Günde 2 pide alsan aylık 1200 lira sadece pide parası ediyor. Geçim çok zor gerçekte” ifadelerini kullandı.

Özel Haber/Nergis Kobak

13 Mar 2024 - 14:40 Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak