Kibar, Yalıköy Mahallesi'ne 5 Yılda Yapılan Çalışmaları Paylaştı

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Yalıköy Mahallesi'ndeki 5 yıllık görev süresinde yapılan çalışmaları paylaştı. Yapılan yatırımlar arasında beton ve sıcak asfalt yollar, spor sahaları, köprü onarımları, düğün salonu restorasyonu ve sahil düzenlemesi gibi projeler yer alıyor.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, göreve geldiği günden bu yana Yalıköy Mahallesi'nde gerçekleştirilen çalışmaları paylaştı.

"Halka hizmet, Hakk'a hizmettir" anlayışıyla hareket ettiklerini belirten Başkan Kibar, mahalle sakinlerine daha iyi yaşam koşulları sunmak için yoğun gayret gösterdiklerini ifade etti.

Son beş yılda Yalıköy Mahallesi'ne bir dizi önemli altyapı ve üstyapı çalışması gerçekleştirildiğini açıklayan Başkan Kibar, yapılan yatırımları şu şekilde sıraladı:

2 kilometrelik beton yol çalışması, 1.5 kilometrelik sıcak asfalt çalışması, Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak gerçekleştirilen 5.5 kilometrelik sıcak asfalt çalışması, 1 adet basketbol sahası ve voleybol sahası, 1 adet halı saha, 2022 yılında meydana gelen sel felaketinde hasar gören araç ve yaya köprüsü onarımı, aynı mevkide bulunan ve yine sel nedeniyle hasar gören yaya köprüsünün tamamen yenilenmesi, düğün salonu restorasyon çalışması, betonarme menfez çalışması, Yalıköy İlkokulu oyun grubunun yenilenmesi, OSKİ tarafından 25 lt/sn kapasiteli içme suyu arıtma tesisi, Büyükşehir Belediyesi tarafından Yalıköy sahil düzenleme çalışması.

Başkan Kibar, yapılan yatırımların Yalıköy Mahallesi'nin her geçen gün daha da güzelleşmesine katkı sağladığını vurguladı. Ayrıca, düzenlenen coşkulu konserler ve Kabotaj Bayramı kutlamalarıyla mahallenin sosyal yaşamına da olumlu katkılar sağlandığını dile getirdi.

Mahalle sakinlerinin memnuniyeti ve mutluluğunun kendileri için en büyük ödül olduğunu belirten Başkan Kibar, "Hemşehrilerimize hayırlı, uğurlu olsun" diyerek sözlerini tamamladı.

13 Mar 2024 - 10:45 Ordu/ Fatsa- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu