En Fazla Üretim Yapan Ordu, Konuşan Samsun

TOBB’un Samsun’daki Oda ve Borsa istişare toplantısında Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz’ın fındık sorunları hakkında konuşmasına tepki gösteren Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, “dünyada en fazla üretimi yapan Ordu, fındık hakkında konuşan ise Samsun” diyerek tepki gösterdi.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nin, Samsun’da Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in katılımı ile yaptığı Oda ve Borsa İstişare Toplantısında Çarşamba Ticaret Borsası (ÇTB) Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz, fındıkta yaşanan sorunları anlattı.

Sosyal Medyadan tepki Gösterdi

Sosyal medya üzerinden tepki gösteren Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, dünyada en çok fındık üretimi yapan Ordu’nun yerine Çarşamba Borsa Başkanı Yılmaz’ın fındıkla ilgili konuşmasına “üzülmemek ve şaşırmamak elde değil” diyerek paylaşım yaptı.

Çarşamba Ticaret Borsası (ÇTB) Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in davetli olduğu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, bakan yardımcıları, bakanlık bürokratları ve 365 oda ve borsa yönetim kurulu başkanlarının katılımı ile TOBB’da gerçekleştirilen “Oda ve Borsa İstişare Toplantısı”na katıldı.

Fındıktaki Rekabeti Dile Getirdi

Yaptığı konuşmada fındıkta yaşanan rekabetin, dünya ve Türkiye ekonomisi için olumlu sonuçlar doğurabileceğini ifade eden Yılmaz, yapılabilecek çalışmaların daha fazla değerlendirilmesinin sektör ve üretici için fayda getireceğini dile getirdi.

“Pes Doğrusu!”

Dünyada en çok fındık üretimi yapan Ordu’nun yerine Çarşamba Borsa Başkanının fındıkla ilgili konuşmasına sert tepki gösteren Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Üzülmemek ve şaşırmamak elde değil. Hazine ve Maliye Bakanının katıldığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından bölgenin sorunları ile alakalı bir toplantı düzenleniyor, düzenleniyor düzenlenmesine de, arkadaş 180-200 bin ton kapasite ile dünyada en fazla fındığı üreten il Ordu, düzenlenen bu toplantıda fındığın sorunlarını Çarşamba Borsa Başkanı dile getiriyor. Diyecek bir şey bulamıyorum, pes doğrusu!” diyerek eleştirdi.

13 Mar 2024 - 10:10 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir