Ordu Hava Durumu 13 Mart 2024

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre 13 Mart Çarşamba günü Ordu için hava durumu tahminini sizler için derledik. İşte detaylar…

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

Çarşamba günü için yapılan hava tahminleri, değişken bir hava öngörüsüyle dikkat çekiyor. Gün boyunca parçalı bulutlu ve çok bulutlu arasında gidip gelen hava koşulları, sıcaklık ve nemde de hafif dalgalanmalara neden olabilir. İşte güne dair detaylar:

Sabahın Erken Saatlerinden İtibaren: Gün, hafif bir parçalı bulutlu hava ile başlayacak gibi görünüyor. Sabah saatlerinde sıcaklık 17°C civarında seyrederken, nem oranı %46 olarak ölçülüyor. Rüzgar hızı ortalama 5 km/sa seviyelerinde seyrederken, maksimum hız 19 km/sa olarak tahmin ediliyor.

Öğle Vaktine Doğru: Öğleden sonra parçalı bulutlu hava devam edecek ancak nem oranı bir miktar artacak. Sıcaklık yine 17°C seviyelerinde seyrederken, hissedilen sıcaklıkta önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgar hızı ise öğleden sonra biraz artarak ortalama 9 km/sa seviyelerine çıkacak.

İkinci Yarı: Öğleden sonra ve akşam saatlerine doğru bulutluluk artacak ve günün ikinci yarısında çok bulutlu bir hava öngörülüyor. Sıcaklık bir miktar düşerek 15°C seviyelerine gerileyecek. Nem oranı ise artarak %61'e yükselecek. Rüzgar hızı, özellikle akşam saatlerinde ortalama 10 km/sa seviyelerine çıkacak.

Geceye Yaklaşırken: Akşam saatlerinde bulutluluk artmaya devam edecek ve gece boyunca çok bulutlu bir hava hakim olacak. Sıcaklık geceye doğru biraz daha düşerek 13°C seviyelerine inecek. Nem oranı ise gece boyunca artarak %70'e ulaşacak. Rüzgar hızı da gece saatlerinde artarak maksimum 21 km/sa seviyelerine çıkabilir. 

13 Mar 2024 - 09:27 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz