İlk İftar Sofrasına Yoğun Katılım

Fatsa Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde kurulan iftar sofrasında ilk oruçlar yoğun katılımla açıldı.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
İlk İftar Sofrasına Yoğun Katılım
Haber albümü için resme tıklayın

Gönüller sultanı Ramazan ayının bereketinden nasiplenmek için ilk oruç Fatsa Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde kurulan iftar sofrasında birlik, beraberlik ve sevgi içinde açıldı. Ramazan ayı boyunca, düzenlenecek iftar sofralarının ilki, ilçedeki vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşti.

İlk iftar yemeğine Ak Parti Ordu Milletvekili İbrahim Ufuk Kaynak, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ve Ak Parti İlçe Başkanı Yasin Sarıçiçek katılım sağladı.

İlk İftar Sofrasına Yoğun Katılım

Her Gün Çeşitli Etkinlikler Gerçekleştirilecek

Ramazan ayının birinci günü 11 Mart Pazartesi akşamı iftar öncesi Kuran-ı Kerim tilaveti ile vatandaşlar hep birlikte oruçlarını açtı. Bundan sonra da her akşam iftar sonrası, haftanın 5 günü çocuk etkinlikleri, 1 gün söyleşi programı, 1000 kişilik iftar programı, ikramlar, hediyeler ve sürprizler Fatsalıları bekliyor. Ayrıca 16 Mart cumartesi günü Alişan Kapaklıkaya ve 23 Mart cumartesi günü de Doç. Dr. Saniye Benlik Kangal sahne alacak.”

İlk İftar Sofrasına Yoğun Katılım

“Ramazan’a Özel Etkinlikler Gerçekleştireceğiz”

Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde, ‘Ramazan paylaşmaktır’ ve siz değerli hemşehrilerimizle bu güzel sofrayı paylaşacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz diyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da kurtuluş vesilesi olan bir Ramazan ayına daha kavuşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayının manevi iklimini her yıl olduğu gibi bu yılda etkinlikler ile yaşatalım istedik. Ramazan ayının ruhuna uygun etkinliklerimizle birbirinden kıymetli konuklarımıza, Ramazan ayına özel kültürel etkinlikler düzenledik. Mübarek Ramazan ayının memleketimize, ülkemize ve tüm İslam âlemine huzur, barış ve refah getirmesini diliyorum” dedi.

12 Mar 2024 - 15:19 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir